Pátečním hostem Dobrého rána je nakladatel a filantrop Joachim Dvořák. Naši moderátoři si s ním budou povídat o jeho začátcích, literárních objevech, službě českému komiksu a možná dojde i na cestovatelské tipy.

Obsah dílu

Přehrát vše

Kdo hledá, najde, to je známá věc. Jak se ale hledají vycházející literární a výtvarné talenty? Jak těžko se hledá cesta k úspěchu na českém knižním trhu? A co by si přál, aby děti nacházely v dětských časopisech? O tom si budeme povídat s filantropem a nakladatelem Joachimem Dvořákem.
Každý z nás si někdy přál mít detektor na ztracené věci. Pozvali jsme si do studia detektoráře Zdeňka Omelku - muže, který s detektorem kovů pomáhá objevovat ztracené stopy historie. Spolu s ním přijde i archeolog Balázs Komoróczy, aby uvedl detektorářství do kontextu současné archeologie.
Bílý kruh bezpečí se věnuje pomoci obětem násilných trestných činů a 4. září 2020 slaví 29 let. O tom, jakým způsobem pomáhá a jak se změnilo domácí násilí, nám povypráví prezidentka organizace Petra Vitoušová.
Den makadamových oříšků oslavíme spolu s cukrářem Vítem Martinákem a jeho báječnými oříškovými recepty. O tom, kde spálit přebytečné kalorie, nám přijde popovídat olympijská medailistka Šárka Kašpárková, která představí celoroční aktivitu pro děti Olympijský odznak všestrannosti olympijských vítězů.

Stopáž150 minut
Rok výroby 2020
 L HD