Tajemná zákoutí forenzní psychologie odhalí Václav Jiřička.

Obsah dílu

Přehrát vše

Na stopě budeme v pátek forenznímu psychologovi a v současné době také výkonnému předsedovy Asociace forenzních psychologů Čech, Moravy a Slezka a také hlavní psycholog Vězeňské služby ČR Václavu Jiřičkovi. Vysvětlí, co to vlastně je forenzní psychologie, jaká může mít zaměření a jaké změny se z psychologického hlediska plánuji v českém vězeňství do roku 2025.
Šifry, hlavolamy a hádanky …to mohou být součásti kryptologie. Jaká je historie a také současné využití kryptografie a kryptoanalýzy, nás poučí Jan Přichystal z Mendelovy univerzity. A nevynecháme samozřejmě ani známou Enigmu.
Tento pátek Vladislav Kluska představí další užitečné aplikace pro chytrá mobilní zařízení.
A v gastronomické sféře se tentokrát ponoříme do hlubin tajuplné židovské kultury. Jak moc hluboko musel šéfkuchař Karel Nekola pátrat, než našel recept třeba na tradiční šoulet, zjistíte sami.
Ve Strážnici začíná tradiční Mezinárodní folklorní festival. Nepozve na něj nikdo jiný, než sám ředitel Národního ústavu lidové kultury Martin Šimša.
A naši moderátorku Zuzanku tentokrát vyšleme do lamacentra, aby společně s chovatelkou lam Lucií Růžičkovou představila tato milá zvířata a současně se zeptala na jejich potenciální využití při terapii s lidmi.
Zakončete pracovní týden s dalším Dobrým ránem nabitým informacemi a zábavou. Dívejte se o 6 na ČT2.

Chat

forenzní psycholog

Václav Jiřička

V pátek 22. června 2018


Stopáž150 minut
Rok výroby 2018
 L HD