Těšte se na spisovatelku Kateřinu Tučkovou!

Obsah dílu

Přehrát vše

Nový týden odstartujeme pondělním vysíláním pod názvem „Na počátku bylo slovo“, které se bude soustředit okolo literatury, rozhlasu a mluveného slova. Vzácným hostem bude spisovatelka Kateřina Tučková, autorka Žítkovských bohyní, která bude hovořit nejen o svých knihách a divadelní hře Vitka, ale pozve nás na bohatý program festivalu Meeting Brno.

Povídat si budeme s režisérem Radimem Nejedlým o specifické práci pro rozhlas – o tom jaké to je tvořit mluvené dokumenty bez pomocí obrazu a jak si dnes rozhlas stojí mezi moderními technologiemi.

Češi jsou národem vášnivých luštitelů křížovek, a proto si s Vladimírem Jemelíkem, jejich tvůrcem, a Petrem Vejchodou, nejrychlejších řešitelem křížovek u nás, budeme ukazovat, jak správně při luštění postupovat a jakými fintami si můžeme vypomoci.

V pondělí nesmí chybět Adéla Ondráčková s knižními novinkami, které si musíme přečíst.

Dorazí také Pavel Anděl a Michal Chylík, kteří nás pozvou na bohatý kulturní program festivalu RE:PUBLIKA.

V kuchyni se s šéfkuchařem Radimem Procházkou zaměříme na přípravu chřestu na všechny možné způsoby – jaký chřest koupit, jak ho očistit, upravit a jak sladovat

Těšit se můžete taky na průvodkyně a cestovatelky Markétu Klišovou a Barboru Dobešovou, které pořádají netradiční procházky po místech v tištěných průvodcích nezmíněných.

Tak nezapomeňte, začínáme 5:59 na ČT2!

Chat

spisovatelka

Kateřina Tučková

V pondělí 21. května 2018


Stopáž150 minut
Rok výroby 2018
 L HD