Páteční Dobré ráno poctí svou návštěvou sochař a řezbář Jiří Netík, který k nám zavítá společně se svými syny Jakubem a Mikulášem.

Obsah dílu

Přehrát vše

V současném jazyce se slovo klan používá metaforicky jako označení rozvětvené příbuzenské skupiny, která si vzájemně pomáhá v určitém odvětví nebo sdílí stejnou profesi. V případě rodiny sochaře a řezbáře Jiřího Netíka to platí doslova. Do pátečního Dobrého rána přijal pozvání i se svými syny Jakubem a Mikulášem, kteří si k tátovu řemeslu také přičichli.

Veronika Kovářová a Kateřina Vondráková založily databázi „hrdinů“ Hero Clan, která pomáhá neziskovkám nacházet dobrovolníky. V databázi jsou grafici, manažerky, fotografové i řemeslníci. Všichni, kdo chtějí poskytnout své dovednosti a zkušenosti neziskovým projektům. Povídat si s nimi budou i o tom, jak „klan“ pátrá po nekomerčních projektech, kterým taková podpora zvenčí pomáhá.

Novinky ve světě deskových her představí jako obvykle Michal Požárek.

V kuchyni se ke sporáku postaví šéfkuchař Karel Nekola, který nám připraví vydatné pokrmy tzv. z jednoho hrnce, abychom zasytili i velmi početnou rodinu.

Den svatého Patrika je svátek, který se slaví každoročně 17. března na počest svatého Patrika, patrona Irska. V mnoha zemích po celém světě jsou jeho oslavy také oblíbené a výjimkou není ani Česká republika. Kryštof Kostroun nás pozve na víkendový kulturní program spojený s tímto svátkem.

Organizace Kroužky zajišťuje zájmovou činnost pro děti mateřských a základních škol, zájmové aktivity vyučují přímo na půdě MŠ a ZŠ kmenoví lektoři. Luboš Kalouda se svými kolegy nám nejen činnost Kroužků přiblíží, ale budou hovořit třeba i o spolupráci se seniory.

Vykročte do posledního pracovního dne s pátečním Dobrým ránem. Startujeme v 5:59 na ČT2.

Chat

sochař a řezbář

Jiří Netík

V pátek 16. března 2018


Stopáž150 minut
Rok výroby 2018
 L HD