Satisfakce se gentlemani v dávných dobách často dožadovali v šermířských i jiných soubojích. Dnes muži své síly měří zejména na sportovištích. Takovým zápolením je i moderní pětiboj, v němž exceluje David Svoboda, olympijský vítěz z OH 2012.

Obsah dílu

Přehrát vše

Své satisfakce moderní muž může dosáhnout třeba při poměřování sil na různých sportovištích. Hned v 5 disciplínách tak úspěšně činí i náš reprezentant v moderním pětiboji David Svoboda. Co stálo za jeho vítězstvím na londýnské olympiádě v roce 2012 a co ho naopak zradilo loni v Riu, řekne zítra v Dobrém ránu. Nad svými soupeři vítězí. Jestli porazí i chuť spát, se přesvědčíme už za pár hodin.
Lekce gentlemanství nám zítra poskytne ředitel školy zaměřené právě na výuku dobrých způsobů moderního muže Radim Martynek. Jaká základní pravidla stále platí a co se za posledních pár desítek let přece jenom změnilo, budou důležité otázky.
Náš hudební dramaturg Honza Kluka bude mít zítra kromě úkolu představit novinky v hudebním průmyslu ještě jeden. Společně s produkční Zuzkou Bajgarovou se totiž chopí vařečky a kastrólů a uvaří nějaké dobroty z vlastní kuchyně.
Odměny neboli v určitém smyslu slova zadostiučinění můžete dosáhnout i ve formě sladkosti. Kateřina Mikulášková představí Brněnský festival zmrzliny a trasy Putování za zmrzlinou, po kterých se můžete vydat a hodnotit jednotlivé cukráře a zmrzlináře, jak jsou šikovní.
Jindřich Zeman a Martin Brummer zase pro změnu předvedou, jak spolu bojují gentlemani. Na programu středečního Dobrého rána totiž budou i ukázky bojového umění vycházkovou holí - canne de combat.
Začínáme jako obvykle za minutu 6 na ČT2!

Chat

reprezentant, moderní pětiboj

David Svoboda

Ve středu 12. července 2017


Stopáž150 minut
Rok výroby 2017
 L HD