Vědci hledají a pátrají už do nepaměti po všech smyslech bytí i nebytí. Jakými klimatickými změnami prochází naše planeta a jestli opravu existuje globální oteplování, poví šéf Ústavu výzkumu globální změny AV ČR Michal V. Marek.

Obsah dílu

Přehrát vše

O globálním oteplování a klimatických změnách se toho už řeklo mnoho, ale obyčejný člověk z toho obvykle příliš moudrý není. Pozvali jsme si proto odborníka na slovo vzatého pana profesora Michala V. Marka, vedoucího Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd ČR, aby nám vše vysvětlil.
O hledání a nacházení bude také povídání s Petrem Bublíkem. Představí totiž fenomén posledního desetiletí zvaný geocaching. Co budeme hledat, nacházet i ukrývat, to už se nechme překvapit.
Honza Kluka představí novinky hudebního průmyslu a šéfkuchař Martin Chlada zapátrá ve starých kuchařkách po v minulosti "ztracených" a dnes znovu objevených surovinách.
Petr Stančík pozve do Galerie Tančící dům na výstavu 13 komnat První republiky a s redaktorkou Míšou Migotovu se podíváme do zbrusu nové technologické laboratoře FabLab, která je otevřená i běžné veřejnosti. Její vedoucí Tomáš Mejzlík Míše ukáže, jak se třeba pracuje s 3D tiskárnou, laserovou řezačkou a dalšími přístroji.
Vstávejte s námi i ve středu!

Stopáž150 minut
Rok výroby 2017
 L HD