Pondělní Dobré ráno rozezní bzukot hmyzu a také bujarý smích Zdeňka Junáka!

Obsah dílu

Přehrát vše

Karel Čapek patří k velmi často uváděným divadelním autorům i dnes. Svou zkušenost s ním má určitě i skvělý herec Zdeněk Junák. Na kterou roli vzpomíná nejraději, zjistíme už v pondělním Dobrém ránu.
Hmyz, tedy konkrétně čmeláka, vzdáleně připomíná i známé letadlo Zlín Z-37. V dobách ne tak dávno minulých se tyto stroje proháněly nad polnostmi a práškovaly nebo hnojily, co se dalo. Na tento stroj zavzpomíná i pilot Karel Picmaus, který za jeho knipl usedl už nespočetněkrát.
Příbuzné čmeláků …včely se v létě hodně nalétají, abychom my pak mohli hojně využívat jejich produkt zvaný med, který tentokrát v kuchyni využije foodblogerka Věra Strnadová.
Olgoj Chorchoj jakožto mýtický červ z pouště Gobi sice k hmyzu nepatří, přesto vás Rostislav Koryčánek pozve na aktuální výstavu tohoto stejnojmenného designérského dua do Moravské galerie v Brně.
Drobné jehličky, které se používají při akupunktuře mohou vzdáleně připomínat hmyzí žihadlo. Tohle bodnutí vedené odborníkem, ale může naopak velmi účinně pomáhat s mnoha zdravotními potížemi. V jakých případech je akupunktura nejúčinnější a kdy je lepší ji raději nepodstupovat, řekne lékařka a akupunkturistka Simona Pappová.
Těšte se a vstávejte! 5:59, ČT2 už v pondělí s Ondrou a Soňou ;)

Chat

V pondělí 9. ledna 2017


Stopáž150 minut
Rok výroby 2017
 L HD