Ve středu se ze severu přesuneme na jih. S legendárním egyptologem Miroslavem Vernerem se vydáme za tajemstvím písečných dun a pyramid. Ze zvířecí říše pak představíme obyvatele pouště Kalahári jako třeba žirafy, zebry nebo buvolce.

Obsah dílu

Přehrát vše

Fata Morgána je optický fyzikální jev, který můžete vidět například v poušti, ale také téma středečního Dobrého rána. Důvod je prostý. Z drsných podmínek severské Sibiře se přesuneme do africké vesnice nedaleko poušti Kalaháři. Ano, řeč je stále o speciálním vysílání z brněnské zoo.
Hlavním hostem bude významný český egyptolog profesor Miroslav Verner a provede nás světem vykopávek na severu Afriky.
Botanička Eva Smržová představí ojedinělý skleník Botanické zahrady v Praze, který nese příznačný název …Fata Morgána.
Hudební dramaturg Jan Kluka všechny obeznámí s dalšími novinkami hudebního trhu a ze zvířecí fauny si představíme tentokrát obyvatele právě poušti Kalahári, kam patří i zebry, žirafy a nebo třeba buvolci.
U zvířat zůstaneme i s další novinkou z dílny České televize - seriálem pro děti S Hubertem do lesa. Představí ho jednak režisér Pavel Hejnal, ale také sami účinkující Láry Kolář, Eliška Cupová, Filip Kocman a Tomáš Sagher.
A protože fata morgána patří, jak už jsme zmínili, na pole fyziky, budeme se tomuto tématu věnovat i s Věrou Pejčochovou a jejími svěřenci a pár fyzikálních pokusů si živě předvedeme i ve vysílání Dobrého rána.
Rozhodně se máte na co těšit i ves středu. Zapněte si ČT2 v 5:59.

Chat

Stopáž150 minut
Rok výroby 2016
 L