Svatba v máji, nevěsta na máry! Tak zní jedno lidové pořekadlo. My se ho ale nebojíme a nevěstám předposlední májový den věnujeme.

Obsah dílu

Přehrát vše

I když jedno z lidových pořekadel tvrdí, že svatba v květnu nevěští nevěstě nic dobrého, Bedřich Smetana se toho nebál a předposlední májový den premiérově uvedl svou operu Prodaná nevěsta. A toho se budeme držet i v pondělním Dobrém ránu.
Herečka Pavla Vitázková zavzpomíná na svůj svatební den, ale hlavně prozradí, kde ji ještě můžete stihnout vidět, než se stane dvojnásobnou maminkou.
Většina novomanželských párů přemýšlí, kam se vydají na svatební cestu. Co si to ale udělat netradičně a vyrazit třeba na babetě do neznámých krajin? Své o tom ví dobrodruh a cestovatel Albert Fikáček.
Se šéfkuchařem Františkem Sigmundem zjistíme, na čem si pochutnávali naši předci v době Prodané nevěsty - tématem je staročeská kuchyně.
Ve stejném období zůstaneme i se znalcem, sběratelem a také tvůrcem jihočeských krojů Davidem Blažkem, který nám ukáže, jak se lišil tehdejší svatební a běžný oděv.
Na svatbu je také potřeba si pečlivě připravit svou garderóbu, i když nejste zrovna ženich nebo právě nevěsta. Vhodným doplňkem může být i zajímavá pokrývka hlavy. Na Kloboukový den v Jurkovičově vile všechny pozvou Michaela Banzetová a Radka Chabičovská.
Začínáme jako vždy za minutu 6. Těšíme se!

Chat

V pondělí 30. května 2016


Stopáž150 minut
Rok výroby 2016
 L HD