Kam vyrazit?

Pozvánky z Dobrého rána 31. 1. 2013

Rozloučení s Domem umění

Výstava
Zlín, Dům umění
Do 31. 1. 2013
http://www.filharmonie-zlin.cz

Výstava Od Památníku k Památníku 1933-2013 - rozloučení s Domem umění
Výstava s podtitulem Rozloučení s Domem umění představuje 80 let historie Památníku Tomáše Bati. V jeho přestavěných prostorách pod novým označením Dům umění (1948) působily přes půl století zlínská filharmonie a galerie výtvarného umění, které nyní získaly nové reprezentativní prostory. Významná památka architekta F. L. Gahury tak může znovu získat svou původní cennou architektonickou podobu.

Velký čínský novoroční koncert

Koncert
Ostrava, Dům kultury
Od 31. 1. 2013, 19.00
http://www.ostravainfo.cz/index.php?view=details&id=74015%3Avelky-cinsky-novorocni-koncert&option=com_eventlist&Itemid=20&lang=cs

Orchestr Shaanxi Broadcasting Chinese Orchestra (SBCO) byl založen v roce 1950 a dnes patří mezi jeden z nejstarších a nejuznávanějších profesionálních tradičních orchestrů v západní Číně. Po dobu více než 60 let v něm účinkoval velký počet slavných tradičních čínských umělců. V posledních letech bylo do orchestru začleněno mnoho mladých hudebníků – absolvoventů z nejvýznamnějších konzervatoří v Číně, což plně dotvořilo umělecký obraz tohoto tělesa. Až do současnosti orchestr absolvoval různá turné po Spojených státech, Japonsku a mnoha evropských zemích.¨

Bruslení

Sport
Praha, Kluziště na Ovocném trhu
31. 1. 2013, 10.00 – 31. 1. 2013, 22.00
http://www.kudyznudy.cz/Aktivity-a-akce/Akce/Kluziste-na-Ovocnem-trhu.aspx

Děti i dospělí si tak zase mohou zařádit v samém centru Prahy - na Ovocném trhu. Ledová plocha o rozměrech 14 x 30 metrů je návštěvníkům k dispozici od 6. prosince do 31. ledna. Kromě bruslení jsou tady o víkendech připraveny i různé akce. A program to bude celkem pestrý. Od koncertů, přes divadla nebo lední revue. Kluziště bude otevřeno denně od 10 do 22 hodin a vstup je zdarma. Za poplatek si můžete půjčit brusle a výtěžek z půjčovného půjde na charitativní účely. Chladicí systém navíc umožní provoz i v případě, že by došlo k nenadálému většímu oteplení. Pošpěšte, at stihnete poslední den!

Past

Divadlo
Praha, Divadlo U Valšů
Od 31. 1. 2013, 16.00
http://www.zivot90.cz/5-divadlo-u-valsu/5-divadlo-u-valsu/108-archiv/153-clanky/m-454-past---robert-thomas

Touha po penězích, intriky a podvody, to vše vytváří zápletku detektivní hry světoznámého autora Roberta Thomase, která byla uvedena v celé řadě světových divadel.
Pojďte s námi do jedné chaty nedaleko Chamonix, kde se před vámi odehraje příběh plný napětí a zvratů, a najděte odpověď na otázku, co se vlastně přihodilo Danielu Corbanovi?

Závody ve sjezdu na čemkoliv!

Závody
Tábor, Zahrada sdružení FOKUS
Od 31. 1. 2013, 15.30
http://www.fokustabor.cz/index.html

Oceněni budou nejrychlejší jezdci a jezdci na nejoriginálnějším jezdidle. Čeká vás i soutěž o nejhezčího, největšího či nejoriginálnějšího sněhuláka. Pro všechny účastníky bude pro zahřátí připraven domácí bezinkový čaj, který si dáme v kavárně Café Parník sdružení FOKUS. U čaje proběhne ČTENÍ PRO RADOST - budeme si číst krátké pohádky, klasické i úplně nové. Zájemci o předčítání z řad rodičů jsou vítáni.

Carmen

Opera
Praha, Národní divadlo
Od 31. 1. 2013, 19.00
http://www.narodni-divadlo.cz/cs/predstaveni/15?t=2013-01-31-19-00

Příběh o divoké Cikánce Carmen, jejíž lásku nikdy nikdo nezíská natrvalo a jejíž nespoutaný život skončí rukou odmítnutého milence, vojáka Dona José, zpracoval Bizet geniálním způsobem podle stejnojmenné novely francouzského spisovatele Prospera Mérimée. Tuto operu plnou smyslných a vroucích melodií rozehrává v Národním divadle režisér Jozef Bednárik do velkolepé divadelní podívané.