Chat

Hrázská Jana
O alternativním školství můžete chatovat s jednatelkou občanského sdružení Na rovině Janou Hrázskou v pořadu Dobré ráno na programu ČT1.
Záznam chatu z pondělí 29. března 2010
Majka Bartošková: „Dobrý den paní Hrázská, neznáte prosím nějaké občanské sdružení, nebo podobnou organizaci kam bych se mohla obrátit v případě pomoci získání zkušeností týkajících se výchovy dětí s ADD? Děkuji Vám Veronika Zpěváková“
Hrázská Jana : „Dobrý den Bohužel neznám. Předpokládám, že pokud náte školní dítě, spolupracujete s nějakou pedagogicko psychologickou poradnou, a ty jsou samozřejmě různě kvalitní podle místa bydliště... Na netu ale existuje řada diskusí, které si založili přímo rodiče s podobnými starostmi, a tam často probíhá i výměna informací a tipů na psycholožky běhlé právě v tom konkrétním problému, tak třeba něco takového by Vám mohlo pomoci... Přeju hodně štěstí.“
Alena Humlíčková: „Dobrý den, mám dotaz, kde by se daly sehnat pomůcky na matematiku, které jste prezentovala. Mám dítě ve 2. třídě běžné ZŠ, má poruchu pozornosti a problém s matematikou, výuka s názorem by určitě pomohla. Děkuji mockrát a přeji hezký den. Alena Humlíčková“
Hrázská Jana : „Dobrý den Konkrétně zlatý perlový materiál je originální Montessori pomůcka vyráběná v Holandsku firmou Nienhuis a je velmi drahá, ale všechny ostatní pomůky v matematice, které používáme, jsme si vyráběli sami, takže pokud byste měla zájem, můžete se mi ozvat na mail@narovine.cz a domluvit si návštěvu u nás - prošly bychom, co by se vám mohlo hodit a jak se to dá vyrobit.“
Jana: „Dobrý den,slyšela jsem,že jste se nepohodly v Montessori škole v Pardubicích v Polabinách a proto jste si založily třídu v Lázních Bohdaneč.Mohu prosím vědět,co bylo hlavním úskalím,že jste z Polabin odešly?Děkuji,Jana.“
Hrázská Jana : „Dobrý den Měli jsme rozdílné názory na to, jak by měla vypadat výuka, na potřebu vzniku druhého stupně apod. Pokud se ptáte proto, že byste do některé z těch škol chtěla dát dítě, nejlépe se Vám bude rozhodovat, pokud obě školy navšívíte a podíváte se, který způsob výuky Vám více sedne.“
Majka Bartošková: „Děkuji, vysvětlím - nejedná se o mé vlastní dítě, ale dcera pracuje jako asistentka v MŠ a měla jsem namysli spíše sbírání praktických zkušeností. Diskuze na netu samozřejmě prochází pravidelně. Děkuji Vám a přeji hodně úspěchů v občanském sdružení. Majka B.“
Hrázská Jana : „Potom by určitě stálo za zkoušku, aby se setkala s psycholožkou, která dítě dignostikovala. Mám náhodou dítě s poruchou komunikace a jeho asistentu jsem vzala ke klinické psycholožce, která je velmi schopná, dítě zná od čtyř let a poskytla nám i řadu praktických rad. U školkových dětí ještě přichází v úvahu některé středisko Rané péče - to poskytuje podporu především rodinám, ale jsou schopni zajít i do školek...“