Nebezpečný zabiják ohrožuje obyvatele New Yorku. Americký kriminální film.
Hrají: S. Glenn, C. B. Vance, L. Leightonová, B. Williamsová, N. Bennett, L. Vidalová a další. Režie: Peter Bogdanovich.

V noblesní čtvrti v New Yorku několik týdnů řádí nebezpečný vrah, který má na svědomí již tři mužské oběti. Zatímco veřejnost v předvánočním čase se znepokojením očekává další vražedný útok, mnohé nasvědčuje, že tyto zločiny mají společný skrytý homosexuální motiv. Soukromá televizní stanice prostřednictvím hlasatelky Gerry Millerové nečekaně zveřejní přísně utajované informace, podle nichž policie z vražedných útoků podezírá jistého Ralpha Peraltu. Jeho fotografie se rázem ocitá uprostřed článků na předních stránkách novin, které tím rozpoutávají hon na zločince přímo v ulicích města. Právě tato "akce" však doslova rozdráždí masového vraha, jenž se odhodlá k novému smrtícímu činu...

Kriminální příběh natočil známý režisér Peter Bogdanovich, který má na svém tvůrčím kontě řadu úspěšných a zajímavých filmových projektů (Co dál, doktore?, Papírový měsíc, Daisy Millerová, Bijásek a Maska), ale v posledních letech spolupracuje spíše s televizními studii. Jeho snímek s dvojicí policistů Danielem Muldoonem a Jamesem Halloranem volně navazuje na film Nahé město: Poslední soud, uvedený Českou televizí v minulém týdnu.

Napište nám