Sérii záhadných vražd přijíždí do Bratislavy r. 1919 řešit svérázný americký detektiv. Vyšetřování mu komplikují láska, intriky i nečekaná překvapení.
Režie: Tomáš Mašín. Scénář: Marek Epstein. Hrají: Vojtěch Dyk, Jiří Macháček, Táňa Pauhofová, Jan Kraus a další.
Wilsonov

Parodická detektivní komedie, jejíž specifický černý humor se nevyhýbá žádnému objektu, přináší napínavou zápletku s mnoha překvapivými zvraty, při níž se řeší tajemné vraždy, honba za nekromantem, únos milenky i bombová hrozba, a nejde o nic menšího, než o připojení městečka k velké říši.

První světová válka skončila a v omšelém městě nad Dunajem začíná primátor Dangl (R. Stanke) snít svůj velký sen. Plánuje připojení města ke Spojeným státům americkým na počest svého přítele, prezidenta Woodrova Wilsona. V místní opeře vrcholí přípravy na slavnostní akt, jeden nepříjemný problém tu ale přece jen je – ve městě řádí tajemný vrah. Oběti umírají hrůzou, jen co ho vidí. Místní policejní sbor tápe, takže primátor žádá o pomoc ze zámoří. Prezident Wilson vysílá experta z nejzkušenějších, Aarona Fooda (J. Macháček), výstředního muže s kloboukem, kšandami a červenými ponožkami, který má na svém kontě už 513 vyřešených vražd. Aby ve městě nebloudil, dostává k ruce policejního čekatele Kvida Eisnera (V. Dyk), který ještě nemá zkoušky ani na palnou zbraň, ani na řízení auta, ale zdravý rozum, který se tu bude zatraceně hodit. Strhující honba po stopách šíleného vraha může začít...

Napište nám