Ondřej Sokol a Martin Finger v černé komedii o návratu do rodného města. Dva čtyřicátníci se rozhodnou vyřešit dávnou smrt matky jednoho z nich. Roztáčejí tím spirálu nezadržitelných katastrof, která může smést kohokoliv. Koprodukční snímek ČT (2014). Dále hrají: J. Krausová, Z. Stavná, K. Roden, J. Plesl, D. Matásek, O. Malý a další. Scénář: M. Finger, O. Sokol a P. Vydra. Kamera T. Sysel. Režie O. Sokol

Pořad bylo možné přehrát do 29. 7. 2018
Video není k dispozici

Adam a Michal, kamarádi z dětství, se po dvaceti letech vracejí do Šumperka, do města, odkud „utekli“, ale kde stále žije jejich minulost. Michalova matka zemřela již před lety, Michalův otec umírá v den jejich příjezdu. Přesto chtějí přijít na kloub tomu, zda byl otec opravdu zapleten do smrti matky, kterou našli utopenou v jezeru Krásno, a jakou roli v tom hrála jeho nová žena. Dvojice se rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou a tím roztočí spirálu nezadržitelných katastrof… Vrší se absurdní situace i vtipné momenty, které ústí ve velké finále, na které toto maloměsto hned tak nezapomene. Autoři scénáře a představitelé obou hlavních rolí Ondřej Sokol a Martin Finger se nechali volně inspirovat skutečnými událostmi. „Snažili jsme se najít ironický pohled na věci, které komické nejsou,“ říká o svém režijním debutu uznávaný divadelní herec a režisér Ondřej Sokol.

Trailer

Trailer

Adam a Michal, kamarádi z dětství, se po dvaceti letech vracejí do Šumperka, do města, odkud „utekli“, ale kde stále žije jejich minulost. Michalova matka je mrtvá několik let, Michalův otec umírá v den jejich příjezdu. Přesto chtějí přijít na kloub tomu, zda byl otec opravdu zapleten do smrti matky, kterou našli utopenou v jezeru Krásno, a jakou roli v tom hrála jeho nová žena. Dvojice se rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou a tím roztočí spirálu nezadržitelných katastrof…

A to vše s nádechem jakési černé komedie, neboť film je plný absurdních situací (jak například najít na malém městě nájemného vraha?), osobních tragédií (situace podobná té, kterou ve filmu ztvárňuje devítiletý syn Ondřeje Sokola Adam, se skutečně stala) či vtipných momentů ze života (ano, ve filmu opravdu uvidíte polonahého Ondřeje Sokola).

Ukázka

Ukázka

Tragikomický příběh návratu dvojice herců do rodného města vychází z reálných životních událostí. Ty zpracoval a do více či méně fiktivního příběhu převedl herec a režisér Ondřej Sokol, který se kromě scénáře zhostil také jedné z hlavních rolí, a zároveň snímek režíroval. Po velmi úspěšných režijních počinech v divadelním prostředí se tak vydává do prostředí filmového, a hned napoprvé snímkem velmi osobním a řešícím závažná témata. „Snažili jsme se najít ironický pohled na věci, které komické nejsou. Jde jen o to je umět citlivě zachytit, najít tu správnou optiku, jak je sejmout,“ vysvětlil režisér Ondřej Sokol.

Kromě Sokolova hereckého partnera Martina Fingera se ve snímku představí také například Karel Roden s Jaroslavem Pleslem v rolích majitelů pohřební služby, matka s dcerou Jana Krausová a nadějná mladá herečka Zuzana Stavná, nepřehlédnutelný je také David Matásek coby hotelový recepční či Ondřej Malý jako ne vždy čestný policista.

Stopáž115 minut
Rok výroby 2014
 ST AD HD
ŽánrFilm 15+

Všechny koprodukční filmy České televize