Dokumentární film o průběhu soutěže Miss Vietnam České republiky a Evropy 2012 a o tom, jak soutěž krásy může ovlivnit život dívkám, které se cítí být Vietnamkami a Češkami zároveň. Režie P. Kaňka

Dokument režiséra Petra Kaňky zachycuje průběh soutěže Miss Vietnam České republiky a Evropy 2012. Štáb České televize se soutěžícími prožil poslední hektický a dramatický týden před finálovým večerem. Dostal se tak k dívkám natolik blízko, aby se podařilo zachytit nejen jejich krásu, ale i postoje, zkušenosti, sny a plány do budoucna.

„Vědět o sobě víc je dobrá cesta k sousedským vztahům. A jistě tomu otevírá dveře poznání krásy i povah mladých lidí. A tuto možnost dává náš dokumentární film, který je otiskem červnové soutěže Miss Vietnam České republiky a Evropy 2012“, pověděl o svém záměru režisér filmu. Ovšem nebyl v jeho naplňování osamocen. Sama soutěž není komerčním projektem a má řadu přesahů, které se dotýkají především integrace a upevňování mostů mezi oběma kulturami. Její další význam je charitativní a výtěžek jde například ve prospěch obyvatel Vietnamu, kteří jsou dodnes postiženy účinky válečných chemických zbraní.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2012
 ST
ŽánrDokument