Nekorektní humor a skeče v podání dvojice Nasty a En. dru, Lukáše Pavláska, Matouše Rumla, Miloše Knora a dalších (2013). Režie K. Janák

Satirická, lehce vychýlená a zahozená show

Dva beatboxeři Nasty a En.dru si omylem objednají do obýváku interaktivní televizor větší než malý. A s úžasem sledují spolu s diváky, co na něm je k vidění: rychlý sled parodických scének, které se nezastaví ani před reklamními „navoněnými mrtvolami“, důstojnými TV pořady a charitativními počiny, dokonce ani před mocnou sítí nákupních řetězců a jejich podezřelou nabídkou. Ve velmi nezvyklých rolích uvidíte známé komiky z mladší generace a herce, jen Lukáš Pavlásek projde proměnou z arabského zamilovaného teroristy přes nakupující důchodkyni až po nesmlouvavého investora či úchylného tanečníka v kavárně.

Rovněž Miloše Knora stěží poznáte jako natěšeného návštěvníka Kavárny ve tmě nebo náhle prozřevšího bankéře. Idylku s mikulášskou atmoférou naruší brutální čert, Matouš Ruml bohatým bere a chudým dává a je nekompromisně atakován jednou známou režisérkou a Jiří Hána s Josefem Poláškem přesvědčivě prezentují investiční projekt za miliardu snadného zisku.

Jen tak mimochodem, věřili byste, že úvodní znělka je celá udělaná pouze „na hubu“, ačkoli zní mnoha melodiemi, nástroji a bicími? Jak by ne, když její autor En.dru je vicemistrem světa v loopingu. A kdybyste nerozuměli, co znamená nápis v supermarketu, který prodává eidam jako plísňový sýr, tak „Lasciate ogni speranza voi ch´entrate“ znamená: „Zanechte všech nadějí, kdož vstupujete“ a visí i jinde (jak alespoň tvrdí Dante Alighieri) – nad vchodem do pekla.

Není to úplně obyčejná show, je to spíš taková …Neshow.

Stopáž20 minut
Rok výroby 2013
 ST HD *
ŽánrZábava