Pro zkušeného policejního komisaře by bylo vyřešení jedné vraždy běžnou rutinou, jenže vrahovi jedna oběť nestačí a spravedlivě posoudit, kdo je v tomto případu obětí a kdo vrahem, není snadné. Milan Kňažko v hlavní roli nového příběhu z pera scenáristy Vladimíra Körnera. Dále hrají: A. Gubíková, E. Josefíková, P. Vaněk, K. Trojanová, T. Töpfer, V. Čermáková, V. Cibulková, J. Hájek, K. Písařovic, V. Neužil, K. Hádek, A. Jastraban, P. Motloch a další. Kamera V. Smutný. Režie J. Svoboda

Detektivní příběh z počátku 20. století je plný napětí, zvratů i emocí. Láska, nenávist a touha po pomstě či spravedlnosti jsou nejsilnější motivací trojúhelníku hlavních hrdinů příběhu. Vojenské zákopy jsou plné obětí války, když komisař Mondl přijíždí z Vídně do malého českého městečka, aby vypátral pachatele série vražd mladých mužů a aby vyvrátil všechny pochybnosti o tom, že se jedná o vraždy rituální. Kdo je vrahem a jaký je jeho motiv? Podezření se postupně zúží na pár osob. Mezi nimi je i Alma – bývalá kuchařka, která pečuje o sirotka. Dcerku své bývalé zaměstnavatelky, mladinkou Leu, si vzala ze sanatoria pro choromyslné. Děvče utíká se svými houslemi a hudbou do samoty, mimo tento svět. Zkušený policajt chce věřit, že v každé bytosti je skryt pramínek dobra, který čeká na svoje vysvobození. Lidská zvířata kdysi poničila nevinnou duši a dostalo se jim odplaty. Komisař pozná pravdu a rozhodne se pro spravedlnost. Vzápětí mu to vrátí nelítostný osud!

Scénář k filmu napsal zkušený scenárista Vladimír Körner, o jehož originalitě vnímání světa jsme se v minulosti už mnohokrát přesvědčili. I další jména tvůrců jsou příslibem vzniku výjimečného filmového zážitku. Hudbu k filmu připravil Michael Kocáb s houslovým virtuosem Pavlem Šporclem. Kameramanem filmu je Vladimír Smutný a režisérem Jiří Svoboda. V hlavních rolích dostali příležitost k zajímavým hereckým výkonům kupříkladu Eva Josefíková, Agi Gubíková, Milan Kňažko, Petr Vaněk, Klára Trojanová, Adrian Jastraban, Helena Čermáková, Vilma Cibulková a další.

Stopáž84 minut
Rok výroby 2017
 P D ST AD HD
ŽánrFilm 15+