Fenomén Underground

Baráky

53 minut

Baráky

Obsah dílu

Toužili žít v komunitách s podobně smýšlejícími lidmi, nic po nikom nechtěli. Mnozí skončili ve vězení, stát jejich domy vyvlastnil nebo zboural.

Stopáž53 minut
Další díl
Ostrovy svobody za oponou

Přehled dílů

40 dostupných
Stopáž52 minut

Pokus o Woodstock

Undergroundový duch opravdu žije, o tom není pochyb. Jedním z důkazů je atmosféra na nejstarším českém Open Air Festivalu v Trutnově.

Premiéra pátek 26. 6. 2015 na ČT art
Stopáž52 minut

…ty vole, seš plukovníkem

Rok 1989 přinesl mnoho neuvěřitelných situací. Jednou z největších absurdit bylo, když máničky a osobnosti undergroundu začali nastupovat k policii a vyhazovat lidi, kteří je ještě nedávno šikanovali.

Premiéra pátek 19. 6. 2015 na ČT art
Stopáž53 minut

No future

Punk, který se u nás objevil zhruba v 80. letech a který se stal součástí undergroundové komunity, znamenal opravdový návrat k rockové bezprostřednosti.

Premiéra pátek 12. 6. 2015 na ČT art
Stopáž52 minut

Druhá generace undergroundu

Když se Jáchym Topol, Ivo Lamper a Viktor Karlík rozhodli založit vlastní časopis, který měl podtitul „mimo ghetto“, tak vlastně vystihli atmosféru nové undergroundové mikrokomunity

Premiéra pátek 5. 6. 2015 na ČT art
Stopáž53 minut

Ve stínu železné opony

Oblast kolem hranic, zejména hranic se západním Německem, nebyla zrovna ideální pro vytváření alternativní kulturní scény. Přesto se i tady narodily tak výjimečné kapely jako třeba Aktual.

Premiéra pátek 29. 5. 2015 na ČT art
Stopáž52 minut

Mám u vrat volhu

StB měla v severních Čechách mocná chapadla. Ještě pětadvacet let po pádu režimu se v undergroundové komunitě otevírají neuvěřitelná tajemství.

Premiéra pátek 22. 5. 2015 na ČT art

Fenomén Underground na sociálních sítích

Napište nám