Pohádkový prsten, závist i láska pěkně zamotají osudy hraběcí a královské rodiny, ale obětavost Alektrya pomůže princi a Putince ke štěstí.

Příběh kohouta Alektrya, rodového dědictví hraběcí rodiny, o které se nechtěla dát připravit, je plný překvapivých dějových peripetií, kouzel i zvratů. Hybnou silou je v něm ovšem lidská závist, intriky, ale také věrnost a láska. Kohout Alektryo, krutě a neprávem ztrestaný hrabětem, dokáže přesto hraběcí rodinu obdarovat svým čarodějným prstenem, a tak jí vrátit důstojnost a domov.

Podle scénáře E. Košlerové, který vznikl na motivy pohádky O Kokrháči a Kdákalce německého autora Clemense Brentana, natočila televizní inscenaci režisérka S. Simonová. Jako kohouta Alektrya uvidíte B. Hybnera, hraběcí dvojici hrají S. Stašová a I. Řezáč, krále a královnu L. Županič a V. Zawadská, mladý pár Z. Vejvodová a O. Brousek, myšku Sisi D. Morávková a čaroděje P. Rychlý.

Pohádku uvádíme jako vzpomínku na slavného mima, herce, režiséra a pedagoga Borise Hybnera, který by v těchto dnech oslavil významné životní jubileum (*5. 8. 1941 – †2. 4. 2016).

Napište nám