Pohádkový prsten, závist i láska pěkně zamotají osudy hraběcí a královské rodiny, ale obětavost Alektrya pomůže princi a Putince ke štěstí (2002). Hrají: B. Hybner, S. Stašová, I. Řezáč, Z. Vejvodová, L. Županič, V. Zawadská, O. Brousek, P. Rychlý, D. Morávková a další. Scénář E. Košlerová. Kamera P. Polák. Režie S. Simonová

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Příběh kohouta Alektrya, rodového dědictví hraběcí rodiny, o které se nechtěla dát připravit, je plný překvapivých dějových peripetií, kouzel i zvratů. Hybnou silou je v něm ovšem lidská závist, intriky, ale také věrnost a láska. Kohout Alektryo, krutě a neprávem ztrestaný hrabětem, dokáže přesto hraběcí rodinu obdarovat svým čarodějným prstenem, a tak jí vrátit důstojnost a domov.

Podle scénáře E. Košlerové, který vznikl na motivy pohádky O Kokrháči a Kdákalce německého autora Clemense Brentana, pohádku natočila režisérka S. Simonová. Jako kohouta Alektrya uvidíte B. Hybnera, hraběcí dvojici hrají S. Stašová a I. Řezáč, krále a královnu L. Županič a V. Zawadská, mladý pár Z. Vejvodová a O. Brousek, myšku Sisi D. Morávková a čaroděje P. Rychlý.

Stopáž63 minut
Rok výroby 2002
 ST 4:3