Vydejte se s námi za těmi nejkrásnějšími místy v České republice. Tentokrát navštívíme Cheb a jeho krásné okolí. Tak neváhejte a pojeďte s námi!

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Cheb – na nejzápadnějším cípu republiky

Baví Vás cestování a poznávání České republiky? Jestliže ano, pak tedy nasedněte na naše toulavé kolo, které Vás týden co týden zaveze do míst, které stojí za poznání. Dnes jsme se vydali do Chebu.

Cheb je nádherné město ležící jen tři kilometry od Německa a významným způsobem se zapsalo do české historie. A jak se sem dostat, Nabízí se v podstatě dvě možnosti: autem anebo, chcete-li si cestování užít a jet jen na lehko, tak vlakem.

My jsme zvolili variantu druhou a do Chebu se tak dostali nově zbudovaným železničním koridorem, kde jedenkrát týdně můžete spatřit i Pendolino. Dříve než jsme se ovšem vydali do blízkého okolí, vyrazili jsme vnitřním městským cyklopruhem na zdejší náměstí, které je opravdu úchvatné. Spatřit zde můžete například symbol města, takzvaný Špalíček, tedy soubor jedenácti domů rozdělených jen uzounkou kramářskou uličkou, či nedaleký kostel Svatého Mikuláše se dvěma štíhlými věžemi. Přímo pod Špalíčkem můžete navštívit ještě Chebské muzeum, kde byl roku 1634 zavražděn vévoda Albrecht z Valdštejna. My ovšem vyrážíme dále směrem k Chebskému hradu a řece Ohři, kde se zastavujeme u dřevěné věže, odkud je hezký výhled na město a fajnšmekry určitě zaujme fakt, že architektem mostku i rozhledny je David Vávra.

Naše další cesta pak vede směrem k přehradě Skalka, která se rozprostírá na západním okraji města a městu Komorní Hůrka, kde se můžete podívat na nejmladší sopku ve střední Evropě a naleznete zde i poctu Johannu W. Goetheovi, který byl nejen vynikající literát, ale i přírodní badatel a právě zde aplikoval to druhé. Asi jen čtyři kilometry leží další místo, které bychom neměli vynechat – Františkovy Lázně. Odtud se již vydáváme krajinou Slavkovského lesa k přírodnímu rašeliništi SOOS, kde můžete pozorovat jedinečné bahenní sopky.

Cest jako určených pro cyklisty je zde opravdu množství a my jsme jako závěrečnou zvolili cestu na vyhlídku na Zelené hoře a poté po signálce do Německa – den ovšem není nafukovací, a tak se po návštěvě klášterního komplexu ve Waldsassenu opět vracíme zpět.

Stopáž11 minut
Rok výroby 2012
 P
ŽánrSport