Jenica a Perla

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 20  
Sdílet
| Poslat odkaz

Osobní příběhy dvou romských dívek Slovenky a Francouzky z hudebně tanečního souboru. Režie R. Kohoutová

Film vypráví příběh o dvou dospívajících kamarádkách Jenice a Perle, které žijí 1500 km daleko od sebe. Potkaly se díky souboru Kesaj Tchave, ve kterém vystupují děti z osad na východním Slovensku a děti z rodin rumunských Romů žijící v Paříži. Jenica a Perla se skamarádily během jednoho takového zájezdu.

Klikněte pro větší obrázekPerle je 15 let, vyrostla v chudé osadě s čistě Romskou populací na východním Slovensku. Chodí do školy ve vedlejší vesnici, kde mají romské děti oddělené třídy od ostatních. Její bratr Duško se před nedávnem odstěhoval do Paříže hledat tam lepší život a Perla sní o tom, že se tam také přestěhuje.

Klikněte pro větší obrázekJenice je 17 let, narodila se v Rumunsku. Její rodiče jí do Paříže odvezli, když jí bylo sedm let. První tři roky žila její rodina na ulici a živila se žebráním, Jenica dlouho nechodila do školy vůbec, což má za následek nedostatky ve znalostech francouzštiny a omezuje možnosti dalšího studia. Jenica dochází do učiliště pro pečovatelky pro seniory, sní o tom, že se stane kadeřnicí.

Film zachycuje dvě romské dívky z romských komunit z opačného konce Evropy v klíčovém životním momentu dospívání a jejich pohled na buducnost Romů v Evropě.

Video není k dispozici.

Stopáž: 71 minut – Rok výroby: 2013 – P  T
Žánr: Dokument
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.