Rub a líc alternativní léčby

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Zjevné i skryté tváře moderní doby zkoumá Iveta Toušlová. Připravili: P. Brzáková, V. Stehlíková, J. Šajmovič, A. Müllerová a I. Toušlová

„Nebesa mají své plány,“ praví staré čínské přísloví. Ano, mnohdy nad něčím dlouho dumáme, nevíme si rady, a najednou nám z knihovny vypadne knížka a v ní objevíme řešení. Je to náhoda? Nebo nějaký zásah shůry? Kdo ví. A stejné je to s naším zdravím. Určitě znáte ve svém okolí pár lidí, kteří léta marně běhali po doktorech a pak zaťukali na dveře nějakého léčitele a jejich neduhy byly zázračně pryč. Jenže těch, kterým alternativní metody ublížily, je rovněž pěkná řádka. Dnešní Rub a líc má pro vás příběhy s oběma konci.

Představíme vám třeba doktora Josefa Jonáše, jehož kniha Křížovka života způsobila pár let po pádu železné opony revoluci v přístupu k metodám léčení. Připomeneme taky slavného bylinkáře Jiřího Janču. Všechny nové receptury testoval sám na sobě a párkrát si tím přivodil otravu. Řeč bude taky o falešném léčiteli z Chomutova, který si za své rádoby kurýrování nechal platit i sexem. A s Ilonou Manolevskou, propagátorkou alternativní medicíny, prožijeme její boj s vážnou nemocí. Pomohla jí alternativní nebo klasická léčba? A na závěr vám bývala čínská operní pěvkyně prozradí, jak můžete vlastním dechem uvolnit neprožité emoce a jimi způsobené bloky.

Přehrát video

Obsah pořadu

Diskuse diváků
 • 21. 7. 2015 09:57

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • František Toman 6. 4. 2015 20:28

  Sexy postava paní Toušlové

  Paní Iveta Toušlová má v upoutávce velice sexy oblečení, je fakt že na to má postavu. Musím u…

 • Maruska 21. 8. 2013 22:14

  pri sledovani poradu mi behal mraz po zadech. Muj muz, USAF, ztravil uplynuly …

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 40 minut – Rok výroby: 2013 – P  ST  HD
Žánr: Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady