Trik s mizením figurantů se stane záhadou i pro samotného kouzelníka. Slibovaný přesun do čtvrté dimenze se skutečně podaří. Komedie A. Procházky v nastudování Divadla J. K. Tyla v Plzni.
Hrají: A. Procházka, Š. Křesťanová, K. Kikinčuková, M. Štěrba, M. Švábová a další.

Kouzelník Felix (Antonín Procházka), který má svou nejlepší éru dávno za sebou, se pokusí ještě jednou vyšvihnout mezi hvězdy showbyznysu. Nový trik se mu podaří víc, než čekal. Figurantka skutečně zmizí ve čtvrté dimenzi. To s sebou samozřejmě nese řadu potíží, kterých má Felix ve svém životě už tak dost. Jeho maringotka se stane útočištěm pro ekologickou spasitelku světa (Kamila Kikinčuková), kterou snoubenec, zkorumpovaný úředník ministerstva životního prostředí (Zdeněk Rohlíček) podváděl s její matkou-nymfomankou ze staré školy (Monika Švábová), či vystresovaného pracovníka agentury zabývající se rozeštváváním partnerských vztahů (Michal Štěrba). Felixova manželka (Štěpánka Křesťanová) sice zmizí ve čtvrté dimenzi, ale ani odtud ho nespustí z očí. A lehce šílený fyzik (Zdeněk Mucha) jej obdaří miniaturou urychlovače částic…

Problémy s časoprostorem, ale především zápletky z naší každodenní dimenze sice původně romantickou komedii částečně posunou do žánru crazy, ale nakonec, jak je u Antonína Procházky zvykem, i v této jeho jubilejní, desáté komedii psané pro plzeňský soubor, všechno dobře skončí.

Napište nám