Příběh potulného kejklíře a mladého děvčete, do jejichž osudu zasáhne velká láska i žárlivost, ale také lidská malost a zbabělost.
Režie: Juraj Herz. Scénář: Jiří Hanibal. Hrají: Ivan Trojan, Veronika Khek Kubařová, Radek Holub, Bára Hrzánová a další.

V době protektorátu Čechy a Morava se v jedné vesnické hospodě potkávají hlavní postavy příběhu. Své varietní číslo tam předvádí potulný kouzelník (I. Trojan) se svou asistentkou a současnou milenkou (V. Gajerová), s níž se v minulosti zapletl místní hostinský. Asistentka by se ráda usadila, potulný život se jí už zajídá. Po hádce ji ale kouzelník vyhodí. Ve sklepě hospody se skrývá mladičká šestnáctiletá dívka (V. Kubařová), poloviční židovka, kterou kouzelníkovo vystoupení zaujme. Hostinští (R. Holub a B. Hrzánová) ji tu ukrývali tak trochu proti své vůli. Když dívka s kouzelníkem uteče, částečně se jim uleví. Ale jen do té doby, než si uvědomí, co by se stalo, kdyby dívenka prozradila, kde se schovávala. Za tento čin by jim hrozil trest smrti. Kouzelník s dívkou putují krajem, on ji zasvěcuje do své profese a ona se brzy stane jeho šikovnou pomocnicí. Jejich cesta se však zároveň mění v cestu jednoho k druhému. Postupně mezi nimi vzniká láska. Jenže do dívky se zamiluje i syn německého důstojníka. Možná, že by ten příběh skončil jinak, nebýt žárlivosti, strachu a zbabělosti…

Televizní film podle scénáře filmového režiséra a spisovatele Jiřího Hanibala natočil Juraj Herz s Ivanem Trojanem a Veronikou Kubařovou v hlavních rolích.

Režie: Juraj Herz. Scénář: Jiří Hanibal. Hrají: Ivan Trojan, Veronika Khek Kubařová, Radek Holub, Bára Hrzánová a další.

Napište nám