Slavná Shakespearova komedie před otáčivým hledištěm v zámeckém parku v Českém Krumlově a v režii Davida Radoka, který se právě dožívá životního jubilea (2012). V inscenaci Jihočeského divadla hrají: P. Šporcl, J. Hušek, O. Volejník, Z. Stavná, T. Branna, M. Hruška, Z. Kupka, T. Kupcová, J. Šesták, V. Liška, D. Verzichová, R. Nevěčný a další. Kamera D. Marek. Televizní režie A. Kisil

Známý výrok o tom, že celý svět je divadlo a všichni lidé v něm jsou jenom herci pochází ze slavné Shakespearovy komedie Jak se vám líbí a vyslovil ho filozof Jacques. Jsme v Ardenském lese, kde našel útočiště vyhnaný vévoda se svým dvorem. Za ním a zároveň před svým strýcem prchá vévodova dcera Rosalinda se sestřenkou Célií, ale i mladý šlechtic Orlando a poté jeho bratr Oliver. V lese se odehrává milostný příběh Orlanda a Rosalindy, převlečené za mladíka, láska šaška k vesničance i pastýře k pastýřce. Příběh plný převleků, záměn a zvratů pak končí čtyřmi svatbami.

Svým dějištěm je Shakespearova komedie jako stvořená pro park českokrumlovského zámku, který k jejímu příběhu vytváří jedinečnou scenérii a divákům v otáčivém hledišti skvělou podívanou. Úspěšné představení komedie o lásce s herci Jihočeského divadla nastudoval režisér David Radok, který se v těchto dnech dožívá šedesátých narozenin. Srdečně blahopřejeme.

Napište nám