Hranice bez hranic

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 13  
Sdílet
| Poslat odkaz

Úvodní stránka

Šestnáct zastavení na hranici, která prakticky zmizela z mapy Unikátní pohled na fenomén hranice mezi dvěma sousedními národy v atmosféře současné Evropy. Nové příběhy, osudy a očekávání v místech, která ještě nedávno byla zemí nikoho.

Česko-polské pohraničí nabízí díky pozoruhodné historii, pestré současnosti i turistické atraktivitě zajímavé možnosti pro projekty, jež by tuto oblast smysluplně a hlavně moderně objevovaly a představovaly. Televizní studio Ostrava a TVP Wroclav se chopily této příležitosti a natáčejí společně cyklus cestopisných dokumentů. V nich představí šestnáct oblastí propojených společně vnímanou současností, historií nebo legendou či příběhem.

Od roku 1989 se krajina na obou stranách více než sedm set kilometrů dlouhé hranice mění a oblast ožívá. Pracuje zde mnoho lidí, kteří se snaží regiony popularizovat a křísit zničené památky nebo zapomenuté tradice. Ambicí tvůrců televizního pořadu je ukázat zajímavá místa a objevit logické souvislosti, které regiony na obou stranách dnes už zcela volně prostupné hranice ukrývají. Autoři objevují příběhy, jež propojují současnost s historií. Nevyhýbají se ani traumatickým událostem z minulého století.

Filozofií celého projektu je vytvořit společné dílo, které budou prezentovat obě veřejnoprávní média na obou stranách hranice. Cyklus je hrazen z grantu Operačního programu přeshraniční spolupráce 2007–2013 ČR–PL. Lídrem celého projektu je Česká televize.

Diskuse diváků
 • Václav Kašpar 19. 1. 2015 21:16

  Broumovsko je krasne

  K tomu krasnemu Broumovsku, kde pobývám 5 měsíců v roce se ta vulgární mluva pana Pitaše vůbec n…

 • KAFONOVÁ 12. 2. 2013 18:14

  ANO, MÁM NA SRDCI

  HRANICE NÁRODŮ BY MĚLY BÝT ZACHOVÁNY.SOUŽITÍ JE KRÁSNÉ A VEDE K TVOŘIVOSTI , TO ZNAMENÁ-…

 • Marek 2. 2. 2013 12:14

  http://alpejskidwor.pl/cz/

  Zapraszamy do Miedzygorza :-) Útulná restaurace, výborná jídla a vyhlášené nápoje. Zdařilé propoj…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2012 – ST  HD
Žánr: Dokument
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.

Další zdroje