Napínavá mise do bosenského vnitrozemí, kde se ukrývá trojice Srbů, obviněná z válečných zločinů. Americká dokumentární rekonstrukce

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Vydáme se do Bosny. Do země, kde se volně pohybovali lidé obvinění z válečných zločinů. Rozběhlo se pátrání po dosud nepotrestaných vinících zvěrstev, která patří k nejstrašnějším od konce druhé světové války.

Velká Británie a Spojené státy americké vyslaly své nejlepší speciální jednotky SAS a Navy SEALs, aby dopadly velitele tajné policie v Prijedoru Simo Drljacu, který pomáhal řídit uprchlické tábory Omarska a Keraterm, k tomu navíc vedl gang, jenž obchodoval s domy mrtvých uprchlíků.

Dalším cílem byl bývalý místostarosta Prijedoru Milan Kovačevič, který dohlížel na mučení a popravy uprchlíků v táborech. I on využíval svého postavení k vlastnímu obohacení. Soustředil se na zabavování majetku nesrbských obyvatel zabitých ve městě Omarska.

Za nejcennější úlovek byl považován generál Radislav Krstič, jenž byl jako velitel bosenského 5. sboru osobně zodpovědný za masakr tisíců utečenců ve městě Srebrenica.

Originální názevNavy SEALs: The Untold Stories
Stopáž50 minut
Rok výroby 2001
 )D( ST 4:3
ŽánrDokument