Pokus o zatčení panamského diktátora Noriegy se pro elitní jednotku změnil v přestřelku o přežití. Americká dokumentární rekonstrukce

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

V prosinci 1989 zavládl v Panamě chaos. Diktátor Manuel Noriega zrušil demokratické volby, které vyhrála opozice. V zemi vypukly rozsáhlé protesty.

Napjaté vztahy se Spojenými státy se vyhrotily po usmrcení příslušníka námořní pěchoty a otevřené šikaně amerického manželského páru. Den po incidentu vydal prezident George Bush tajný rozkaz – zahájit přípravy k invazi do Panamy. Manuel Noriega měl být dopaden a předveden před soud.

Porážka panamské armády vyžadovala společnou akci všech druhů ozbrojených sil, počítalo se tak i s nasazením jednotek SEALs amerického námořnictva. Velení předpokládalo, že jakmile začne invaze, pokusí se diktátor Noriega opustit zemi ve svém soukromém letadle, proto příslušníci SEALs dostali rozkaz obsadit letiště Paitilla, zabránit Noriegovi v odletu a zatknout ho. Během operace však americká elitní jednotka padla do pasti a v divoké přestřelce bojovala o přežití.

Originální názevNavy SEALs: The Untold Stories
Stopáž47 minut
Rok výroby 2001
 )D( ST 4:3
ŽánrDokument