Vzpomínkový portrét dokumentaristy Pavla Kouteckého, sestavený z výpovědí jeho přátel a spolupracovníků, z ukázek z jeho filmů a ze záběrů, zachycujících jej v různých dobách a různých životních situacích. Režie Jana Počtová

Střihový a vzpomínkový portrét filmového režiséra dokumentaristy Pavla Kouteckého, jenž se zcela nesmazatelně zapsal do dějin české kinematografie. Byl velmi dobrým pozorovatelem. Většinou dokázal na realitu kolem sebe nahlížet z jiného úhlu než ostatní autoři. Měl velmi odlišné „výseky reality“. Dokázal v různých situacích vybrat to podstatné, ale ne na první pohled zřejmé a jasné. Nešel po zřejmých trhácích, jen velice citlivě pracoval se situacemi kolem sebe. Jakoby hleděl na vše jinýma očima. To jasné a čitelné ho nezajímalo. Hlavním cílem Kouteckého filmů byla touha „hrát si“, objevovat, sdílet a hlavně sdělit. Sdělit jedinečnou formou složité vztahy děje doby a různých osobností mezi sebou.

Osobnost předčasně zesnulého režiséra (1956–2006) a jeho tvorbu představují ve filmu jeho přátelé a spolupracovníci. Režisérka Jana Počtová pracuje s ukázkami z jeho filmů a se záběry, zachycujícími jej v různých dobách a různých životních situacích.

Napište nám