John Wayne jako nepřemožitelný pistolník, pronásledovaný vlastní slávou. Americký western.

Stárnoucí pistolník John Bernard Books přijíždí do malého města, aby se zde ukryl před zvědavci a tajně vybojoval nejtěžší zápas, souboj se zákeřnou chorobou. Bohužel, jeho po léta soustavně "pěstovaná" sláva - nikdy a nikým nepřekonaného střelce - jej neúprosně pronásleduje. A to přesto, že o další střelecké souboje už nemá valný zájem...

Hlavní postavu ztvárnil John Wayn (26. 5. 1907-11. 6. 1979), jehož jméno je spjato především s žánrem westernu a proslulými tituly Přepadení, Červená řeka, Fort Apache, Stopaři, Rio Bravo či El Dorado. Těžiště jeho filmografie představují příběhy, v nichž ztvárnil tvrdého, neohroženého muže - kdesi na Divokém západě, který jakékoliv problémy vždycky dokáže vyřešit. Často byl také nazýván: Král kovbojů. Je proto příznačné, že svoji poslední filmovou roli ztvárnil John Wayne ve westernu zkušeného hollywoodského režiséra Dona Siegela (Madigan, Charley Varrick, Útěk z Alcatrazu). V průběhu své kariéry stihl vytvořit i zajímavé úlohy v dramatech Donovanův útes, Tichý muž, historickém filmu Stíny gigantů či Zelených baretech, které se dotýkaly vietnamsko-amerického konfliktu.

Úlohu bytné Bond Rogersové ve filmu Střelec ztvárnila Lauren Bacallová (Velký spánek, Key Largo, Vražda v Orient expresu). V roli jejího zvídavého syna Gilloma Rogerse se představí herec, později rovněž producent a úspěšný režisér Ron Howard (Rodičovství, Oheň, Apollo 13, Výkupné). Roli doktora E. W. Hostetlera ztvárnila další herecká legenda - James Stewart (Pan Smith přichází, Život je krásný, Příběh z Filadelfie, Muž z Laramie).

Napište nám