Romy Schneiderová a Philippe Noiret v příběhu o lásce a válce. Francouzský film oceněný třemi Césary.

Blíží se konec války a Němci chvatně opouštějí okupovaná území jižní Francie. Městečko Montauban brzy volně vydechne, ale zatím se po ulicích ještě ozývá střelba a z poražených je cítit vztek a strach. Doktor Julien Dandieu se rozhodne poslat svou milovanou ženu a třináctiletou dceru Claru na venkov, na jejich starý zámeček, stranou od hlavního tahu německých vojsk. Když si ráno přijede pro svou rodinu, čeká ho nevyslovitelná hrůza. Julien se rozhodne pomstít.

Francouzský film režiséra Roberta Enrica Stará puška se ve své době setkal s mimořádným úspěchem nejen u francouzského publika. Enrico obsadil do role Clary krásnou Romy Schneiderovou; Philippe Noiret získal za postavu doktora Dandieuho Césara za nejlepší mužský herecký výkon. Další dva Césary, prestižní francouzské ocenění, získal snímek za nejlepší film roku a za hudbu skladatel Francois de Roubaix.

Režisér Robert Enrico obsadil do hlavních rolí Romy Schneiderovou a Philippa Noireta, který získal Césara za nejlepší mužský herecký výkon. Další dva Césary, prestižní francouzské ocenění, získal snímek za hudbu a jako nejlepší film roku.

Napište nám