Strhující svědectví o největší operaci Světové celní organizace v boji proti napodobeninám originálních výrobků.

Každý den se po světových mořích přepravuje na 400 milionů kontejnerů. V nich je zboží, přepravované z továren ke konečnému spotřebiteli. Jenže výrobky nejsou vždy takové, jaké bychom čekali.

Objevuje se stále větší množství padělků, často neodhalitelných, které se podobají nám dobře známým předmětům každodenního života. Nebezpečné výrobky jsou někdy určené dokonce i dětem. Jde o zboží ohrožující zdraví spotřebitelů a nerespektující bezpečnostní normy. Odkud se takové výrobky berou? Kde bychom je mohli nalézt? A jak je rozpoznat? Vydáme se na několikaměsíční sledovací akci, abychom se dostali až ke zločineckým organizacím, které ovládají světové trhy.

V naprostém utajení budeme svědky největší operace v boji proti padělkům, kterou kdy Světová celní organizace uskutečnila. Nejprve zamíříme do Číny, kde vyšel na světlo skandál s falešnými pesticidy, jež pronikají až do Evropy. Dále se podíváme do Turecka, kde je národním sportem padělání náhradních dílů do automobilů. A na Ukrajině navštívíme největší otevřené tržiště s padělky.

Napište nám