Kde je láska, je i žárlivost

Komická opera buffa pro čtyři hlasy od Giuseppe Scarlattiho /Dove e amore e gelosia/ ze zámeckého barokního divadla Státního hradu a zámku Český Krumlov. Libreto Marco Coltellini. Hrají a zpívají: K. Kněžíková, L. Máčiková, J. Březina, A. Briscein, B. Klepl a T. Kupcová. Hraje Schwarzenberský dvorní orchestr, dirigent V. Spurný. Kamera J. Malíř. Režie O. Havelka (V italském znění s titulky)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici
Ondřej Havelka a Jiří Hubač o připravovaném projektu

Ondřej Havelka a Jiří Hubač o připravovaném projektu

Česká televize chystá pro milovníky tvorby Giuseppe Scarlattiho hned několik zajímavých počinů. Jedním z nich bude netradiční, o hrané prvky doplněný záznam unikátního představení Kde je láska, je i žárlivost z barokního zámeckého divadla v Českém Krumlově. Režírovat jej, spolu se samotnou inscenací bude Ondřej Havelka. A na co dalšího se můžete těšit?

Ve spolupráci s Národním památkovým ústavem a Nadací barokního divadla připravila BVA International výjimečný projekt – novodobou světovou premiéru komické opery na unikátní scéně zámeckého barokního divadla Státního hradu a zámku Český Krumlov s kompletní barokní scénickou a kostýmní výpravou a s využitím původní mašinerie a dobových efektů. Opera Dove e amore e gelosia – Kde je láska, je i žárlivost – měla v barokním divadle premiéru 24. 7. 1768. Novodobá premiéra proběhla dne 9. září a jediná repríza byla 10. září 2011. Operu Dove e amore e gelosia zkomponoval na objednávku J. A. Schwarzenberga Giuseppe Scarlatti na libreto Marca Coltelliniho. Uvedení se konalo u příležitosti svatební návštěvy Jana Schwarzenberga dne 24. července roku 1768 na zámku v Českém Krumlově. Operu dirigoval sám její autor Giuseppe Scarlatti.

Stopáž88 minut
Rok výroby 2011
 P
ŽánrHudba