Ten, kdo ji polkne, stane se všemocným. Zneuznaný spisovatel na takovou kouzelnou pilulku natrefí, ale ještě netuší, jak fatálně jeho život promění.
Režie: Neil Burger. Scénář: Leslie Dixon. Hrají: Bradley Cooper, Robert De Niro, Abbie Cornish, Andrew Howard a další.
Všemocný

Kdo by nechtěl být géniem, ale jak se říká, mnoho povolaných, málo vyvolených. Americký thriller Všemocný (2011), natočený podle sci-fi románu irského autora Alana Glynna Temná pole (2001), si pohrává s nápadem o existenci zázračné drogy, jež by dokázala přimět k činnosti větší část mozku než ten zlomek, který obvykle používáme. Neúspěšný newyorský spisovatel Eddie Morra (Bradley Cooper, známý především dvěma Pařbami, té v Las Vegas a následující v Bangkoku) narazí na dávného známého Vernona, který mu věnuje zvláštní pilulku, jež ohromujícím způsobem zbystří jeho smysly. Eddie se po Vernonově násilné smrti dostane k jeho zásobám, ale podcení jak toho, kdo Vernona zlikvidoval, tak i neprozkoumané vedlejší účinky nového preparátu. Z bezvýznamného outsidera se během krátké doby stane velmi úspěšný mladý muž, který získá zpět svou snoubenku a upoutá pozornost mocného obchodníka Van Loona (Robert De Niro), ovšem brzy zjistí, že v sázce jsou nejen peníze, ale i jeho život.

Režisérem filmu je americký tvůrce Neil Burger, který zaujal polodokumentárním dramatem Rozhovor s vrahem (2002), rozvádějícím myšlenku druhého střelce při atentátu na Kennedyho, a historickým dramatem Iluzionista (2005), natočeným v českých exteriérech.

Napište nám