Vražda v poklidné pražské vilové čtvrti je pro policisty překvapivá především tím, že nemá žádný motiv. Závěrečný díl kriminálního seriálu. Hrají: O. Vetchý, B. Polívka, M. Hanuš, I. Chmela, F. Blažek, P. Stach, M. Vladyka, I. Bareš, S. Remundová, K. Dobrý, R. Nebřenský a další. Scénář J. Mareš a J. Malinda. Kamera M. Žiaran. Režie P. Bebjak

Muž zastřelený neznámým pachatelem v poklidné čtvrti Prahy byl člověk bez jediného stínu. Kdo měl zájem se ho zbavit a proč? Případ, který teprve nedávno soud definitivně uzavřel, policistům zamotal hlavu, protože pachateli chyběl motiv. O to těžší bylo vraha najít a čin mu dokázat. Policisté se museli spolehnout na to, že přece jen někde udělal chybu.

V poklidné pražské čtvrti je v sobotu po poledni ve své garáži zastřelen právník, zcela bezúhonný člověk. 1. oddělení, teď už pod Kozákovým (O. Vetchý) vedením, dlouho a neúspěšně hledá motiv činu. Všechny cesty k objasnění motivu se ukážou jako slepé. Jedinou stopu představuje černý mercedes, který byl viděn na místě činu a přitom nepatří nikomu ze sousedů. Policisté se na něj zaměří a po dlouhém a složitém pátrání objeví jeho majitele. Ten by sice seděl profilem na nájemného vraha, je to bývalý žoldák bez peněz, ale není jasné, kdo a proč by si u něj někdo vraždu objednal. Až podrobnější pátrání naznačí možnou stopu. A řešení případu ze závěrečné epizody seriálu je překvapivé!

Michal Reitler, producent:

„Vážení přátelé, děkujeme vám za nároky, jaké máte, a důvěru, jakou nám projevujete. Vaše reakce jsou zcela mimořádné. Přijměte proto naše společné rozhodnutí další řadou nepokračovat jako uvážené rozhodnutí lidí, kteří jsou šťastní z vašich ohlasů a kteří přesto musí vědět, kdy je správné přestat, nepoškodit to dobré, co se podařilo, a vrhnout se na něco nového. První náznaky o plánech pánů Mareše a Malindy se dozvíte zde a na stránkách z rozhovoru s Josefem po odvysílání Posledního případu.

Je-li vám ale dobře ve společnosti Plíška, Kozáka, Anděla, Pražáka, Sršně a nakonec asi i Korejse, máte před sebou celých 14 pondělních večerů v dobré partě s první řadou Případů. A dost možná si tentokrát víc užijete detaily cest, které vedly k objasnění zločinů. Jménem scénáristů, režisérů, herců, produkce, všech složek štábu, prostě všech, kteří otiskli svou osobnost do Případů, vám děkujeme.

Užijte si Poslední případ.”

Josef Mareš: "Náš nový projekt už má konkrétní rozměry"

Josef Mareš: "Náš nový projekt už má konkrétní rozměry"

Rozhovor se scénáristou Případů a vedoucím skutečného I. oddělení plk. Ing. Bc. Josefem Marešem o nejtěžších možných případech a dalších plánech po konci našeho seriálu.

Stopáž66 minut
Rok výroby 2016
 D ST AD HD
ŽánrSeriál 15+