Ve výtazích bytových domů Jižního Města jsou znásilňovány ženy. Kriminální seriál. Hrají: B. Polívka, O. Vetchý, F. Blažek, P. Stach, M. Vladyka, M. Hanuš, I. Bareš, P. Hřebíčková, S. Remundová, M. Sitta a další. Scénář J. Mareš a J. Malinda. Kamera R. Řeřicha. Režie D. Wlodarczyk

První oddělení je elitní útvar, jehož příslušníci zasahují, dojde-li k vraždě, pokusu o vraždu, těžkému ublížení na zdraví s následkem smrti nebo k dalším nejzávažnějším zločinům. Jednotlivé epizody byly inspirovány mediálně známými případy. Seriál poskytuje divákovi příležitost dozvědět se, jak policisté při dopadení pachatele postupovali, co jim komplikovalo práci, případně jaký museli použít trik, aby pachatele z činu usvědčili.

Inspirací k druhé epizodě se stal mediálně známý případ sexuálního násilníka z pražského sídliště Jižní Město. Pachatel přepadal a znásilňoval ženy ve výtazích a přilehlých prostorách panelových domů. Případ dostala na starost pražská mordparta a především kapitán Martin Pražák (F. Blažek). Na začátku vyšetřování kriminalisté nastražili pachateli past, ale ta z důvodu medializace případu vyšla naprázdno. Do průběhu vyšetřování tak několikrát neblaze vstoupily sdělovací prostředky. Měla policie tak dlouho tajit před veřejností, že neznámý pachatel znásilňuje ženy, které přepadá ve výtazích bytových domů? Každopádně pražská mordparta dopadla pachatele za pouhý týden od převzetí případu. Byl odsouzen na deset let.

Komunikace s médii

Komunikace s médii

Rozhovor s mjr. Bc. Andreou Zoulovou

Stopáž61 minut
Rok výroby 2014
 D ST AD HD
ŽánrSeriál 15+