Když chceš najít opravdovou lásku, musíš obětovat všechno, co máš. Americký film.
Hrají: M. Rispoli, K. Macdonaldová, K. Narducciová, K. Conway, M. Servitto, V. Pastore a další. Scénář a režie Raymond De Felitta.

Na jaře roku 1956, na newyorském ostrově Staten Island, se dělník Buddy Visalo rozhodne, že koupí starý dům. Právě zde chce vybudovat bar, ve kterém by konečně mohl uskutečnit svůj dávný sen. Za války u letectva úspěšně vystupoval jako zpěvák v show pro vojáky. A zdálo se mu, že právě tímto způsobem by mohl smysluplně naplnit svůj život i později. Přitažlivou nabídku, aby po skončení války pokračoval v této dráze, v televizním pořadu Alfreda Godfreye, bohužel Buddy nevyužil. Tehdy se musel rychle rozhodnout, zda dá přednost svým snům o kariéře zpěváka, anebo sňatku s přitažlivou snoubenkou Stellou. Na dluh koupený dům před něj postaví nečekaný problém. Než se může nastěhovat do prvního patra, musí odsud nejdříve dostat dvojici nájemníků: věčně opilého a problematického Jima O'Nearyho a jeho mladou těhotnou ženu Mary...

Film, který patří mezi nadprůměrnou část nezávislé produkce, natočil režisér Raymond De Felitta, jenž si k němu napsal i scénář, do kterého nepochybně vložil autobiografické prvky. Romanticky laděný příběh, odehrávající se v prostředí Italoameričanů, dýchá člověčinou a působivě zachycuje dobovou atmosféru, stejně jako tehdejší rasové a morální předsudky. Atmosféru dotvářejí melodie v podání jazzových tvůrců, hudební kompozice skladatele Stephena Endelmana a barvami "hřejivá" kamera Michaela Mayerse. Snímek v roce 1999 získal Cenu diváků na festivalu Sundance, a také nominace na Independent Spirit Award, za scénář a ženský herecký výkon Kelly Macdonaldové (v úloze Mary O'Nearyové).

Napište nám