Moderní historie baseballu na pozadí divácky atraktivních, emotivních a zlomových okamžiků ve vývoji této hry v USA, životě slavných klubů a jejich hvězd. Americký cyklus

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

V novém miléniu si užíval národní koníček své obrození, byl stále populárnější a vydělával více než kdy dřív. Řada pálkařů, kteří se každý rok zdáli být mohutnější a silnější, pokračovala v odpalování homerunů v tempu, které bylo jen o pár let dříve nepředstavitelné. Peníze, které se sem hrnuly z nových stadiónů, kabelových televizí, internetu a z rychle rostoucích zámořských trhů, stejně jako příjmy hráčů a majitelů prudce vzrostly. Ostrá rivalita mezi dvěma nejznámějšími týmy se vystupňovala a vedla k jednomu z nejslavnějších a nejvíce vzrušujících mistrovských šampionátů za desetiletí. Ale uprostřed ohromného úspěchu baseballu se o mnohých z jeho nejznámějších hvězd a jejich neobvyklých výsledků začalo pochybovat. A fanoušci, novináři, politici i sám baseball se potýkal s tím, jestli uctívat nebo odsuzovat ty hrdiny, kteří pomohli zajistit tento úspěch.

V roce 2002 koupili majitel zajišťovacího fondu John Henry a televizní producent Tom Werner Bostonské Red Sox za 700 milionů dolarů. Ani jeden z nich nebyl ze státu Nová Anglie a místní měli pochybnosti o jejich úmyslech. Ale radši než zbourat Fenway Park, který byl domovem týmu po devadesát let, se Henry a Werner rozhodli tento stadión zrenovovat. A co bylo nejdůležitější – slíbili Bostonu play off. Měli co na práci. Red Sox nevyhráli Světovou sérii od roku 1918 a vždycky to vypadalo, že našli nějaký nový způsob jak svým fanouškům zlomit srdce.

Originální názevThe Tenth Inning
Stopáž52 minut
Rok výroby 2010
 ST
ŽánrDokument