Využil šanci a proti své vůli se stal hrdinou. Americká animovaná dobrodružná komedie z produkční dílny Stevena Spielberga.
Režie: Eric Darnell, Tim Johnson.

Také každý mravenec má občas svůj "VELKÝ" den. Ten náš MravenecZ, s pořadovým označením Z-4195, kromě svých bláznivých snů na první pohled ničím nevyniká. Služebním zařazením je pouhý dělník - kopáč. Jednoho dne se ale čirou náhodou zamiluje do princezny Baly. A protože jeho srdce najednou buší příliš rychle, vymění si místo s kamarádem Snovačem, který je voják. Nechce přitom nic jiného, než se sejít s princeznou. Jeho život tím získává stonásobně rychlejší obrátky. MravenecZ se omylem dostává do bitvy s termity, mimo zákon je postaven coby princeznin únosce a ještě si na život a na smrt znepřátelí generála Kusadla, který se chce zmocnit vlády...

Americká animovaná dobrodružná komedie ze světa hmyzu se může pochlubit pozoruhodnými efekty filmového studia DreamWorks (jehož spolumajitelem je Steven Spielberg). Zaujme zpracováním, řadou promyšlených gagů, parafrází známých filmových titulů (Metropolis, Vlasy, Hvězdná pěchota). Tvůrci jí vtiskli téměř akční tempo a především originalitu a vtip, jimiž si získala publikum i kritiky. A ještě jedno plus navíc: hlavní hrdina příběhu, který byl vytvořen k obrazu známého filmového tvůrce - herce, scenáristy a režiséra Woodyho Allena, je skutečně neodolatelný!

Napište nám