Robin Hood: Král zbojníků

Kevin Costner v nesmrtelné postavě zbojníka z Sherwoodského lesa. Americký romantický film (1991). Dále hrají: M. Freeman, M. E. Mastrantoniová, Ch. Slater a další. Režie Kevin Reynolds

Pořad bylo možné přehrát do 28. 6. 2020
Video není k dispozici
"Před 800 lety vedl král Richard Lví srdce 3. křižáckou výpravu, jejímž cílem bylo vymanit Svatou zemi z područí Turků. Většina mladých anglických šlechticů, kteří bojovali pod jeho praporem, se už domů nevrátila..."
V tureckém vězení poznáváme i mladého Robina z Locksley, který zde pomůže na svobodu svým dvěma přátelům. Cestou domů mu jeden z nich zachrání život vlastním tělem, druhý se stane věrným průvodcem a rádcem. Mladý Robin však při návratu k anglickým břehům poznává, že doma není všechno tak, jak si představoval. Ve vypáleném rodinném sídle najde mrtvého otce a jeho úhlavním nepřítelem se stává původce všeho zla v kraji, bratranec nottinghamského šerifa Gisborn. Králův oddaný šlechtic se za těchto bouřlivých poměrů proměňuje v psance a zbojníka, který přepadává bohaté, aby rozdával chudým...
Středověká legenda z přelomu dvanáctého a třináctého století o šlechtickém zbojníkovi z Sherwoodského lesa je jedním z nejvděčnějších filmových námětů. Z nových verzí zaujal diváky nejvíc snímek režiséra Kevina Reynoldse z roku 1991, především díky oscarovému Kevinu Costnerovi v hlavní roli i slavnému písňovému hitu Briana Adamse. Zastínil tak i o něco málo starší snímek "Robin Hood" režiséra Johna Irvina s Patrickem Berginem.
Atraktivní akční podívaná se odehrává v anglických a francouzských reáliích a přináší do klasické interpretace legendy i několik ozvláštnění. Je to například postava Robinova moudrého průvodce, Maura Azima (Morgan Freeman), či ďábelská rádkyně psychopatického nottinghamského šerifa, čarodějnice Mortianna. Postavu krásné Mariany ztvárnila Mary Elizabeth Mastrantonioová.
Kevin Costner
herec, zpěvák, režisér a producent

Kevin Costner

* 18. 1. 1955


Originální názevRobin Hood: Prince of Thieves
Stopáž138 minut
Rok výroby 1991
 )D( ST HD
ŽánrFilm