Oratorium inspirované kristologií Rudolfa Steinera o třech částech: Z kamení chléb, Kázání na hoře a Slovo.

V roce 2011 slaví celý svět pod záštitou Evropské unie 150. výročí narození Rudolfa Steinera. V mnoha zemích např. v Německu, Švýcarsku, v České republice, v Rakousku, Finsku, Francii, Anglii, Itálii, Chorvatsku, Maďarsku, Rumunsku, Belgii, USA a dokonce i na Filipínách a v Indii se konají přednášky, konference, prezentace knih, koncerty, představení a výstavy.

Rudolf Steiner (narozen 25. února 1861, zemřel 30. března 1925) byl rakouský filosof, literární kritik, pedagog, umělec, dramatik, sociální myslitel, esoterik. Byl zakladatelem antroposofie, waldorfského školství, biodynamického zemědělství, antroposofického lékařství a nové umělecké formy - eurytmie.

Během svého života Steiner neustále zdůrazňoval duchovní jednotu všeho lidstva a ostře kritizoval rasové předsudky. Zformuloval názor, kde individuální povaha jednotlivce stojí výše než jakákoliv rasová, etnická, národní či náboženská příslušnost.

Dílo tohoto myslitele inspirovalo skladatele Jaroslava Krčka k vytvoření oratoria, jehož premiéra se konala 6. března 2011 ve Smetanově síni Obecního domu v Praze.

Napište nám