Filmkompas

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Vaše navigace ve světě filmu. Revue plná premiér českých i zahraničních snímků, festivalů, portrétů, trendů a novinek

Český film
Fimfárum - Do třetice všeho dobrého 3D

Fimfárum - Do třetice všeho dobrého 3D10. února vstoupila do kin závěrečná část adaptací pohádek Jana Wericha Fimfárum s podtitulem Do třetice všeho dobrého 3D. Třetí díl loutkového rodinného snímku se může pochlubit několika novinkami. Premiéra 3D stereoskopického filmu proběhla v pražském kině Lucerna, které jako nejstarší domácí jedno sálové kino se nově vybavilo 3D technologií. V rámci premiéry vyšla i stejnojmenná kniha s třemi filmovými pohádkami. První pohádku Jak na Šumavě obři vyhynuli a třetí Rozum a štěstí natočili mladí filmaři Kristina Dufková a David Súkup. Druhou pohádku O kloboučku s pérkem sojčím realizovala Vlasta Pospíšilová, která se již podílela na předchozích dvou dílech.

přehrát video

Zaostřeno
Nominační večer Českého lva

Nominační večer Českého lvaV pražském kině Lucerna se 5. února vyhlašovaly nominace na filmové ceny Český lev. Usilovalo o ně jednadvacet hraných filmů a patnáct dokumentů. Novinkou letošního ročníku bylo udělení ceny za nejlepší studentský film, kterou získal animovaný počin Libora Pixy Graffitiger.
Udílela se i cena kritiky, kterou za nejlepší dokument vyhrál kontroverzní snímek o americkém radaru v Brdech Český mír od režisérské dvojice Vít Klusák - Filip Remunda, kteří již spolu vytvořili podobně laděný společensky angažovaný film Český sen.
Cenu kritiky za nejlepší hraný film si odneslo drama z prostředí tajné policie za éry normalizace Pouta. S třinácti nominacemi ve dvanácti kategoriích se film zároveň stal absolutním favoritem letošního ročníku.
O cenu za nejlepší film se v březnu s Pouty poperou válečné drama Habrmanův mlýn Juraja Herze, Kuky se vrací Jana Svěráka, Největší z Čechů Roberta Sedláčka a tragikomedie Občanský průkaz, se kterou se producent Ondřej Trojan po sedmi letech navrátil k filmové režii.
Za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli byl za postavu otce v Občanském průkazu nominován Martin Myšička.

přehrát video

Do kina
Premiéry filmů Norské dřebo a Černá labuť

Očekávaná filmová podoba knižního bestselleru Haruki Murakamiho Norské dřevo, kterou režíroval vietnamský mág Tran Anh Hung, vypráví stejně jako kniha příběh o nostalgii lásky, ztrátě a probouzející se sexualitě. Děj filmu se odehrává na konci 60. let v Japonsku na pozadí studentských bouří. Toru Watanabe je tichý a uzavřený vysokoškolák, který se v Tokiu znovu potkává s křehkou Naoko, přítelkyní z dětství.
Jejich vztah se postupně prohlubuje, zároveň je ale vystaven rostoucímu tlaku minulosti, kterou poznamenala tragédie jejich společného přítele.

V psychologickém thrilleru Černá labuť z prostředí newyorské baletní scény, nás vizionářský režisér Darren Aronofsky zavádí na fascinující a mrazivou cestu do nitra mladé baleríny, která se kvůli své vytoužené roli v Labutím jezeře stane až děsivě dokonalou. Snímek sleduje příběh tanečnice Niny, jejíž život je, podobně jako život všech v této profesi, plně pohlcen tancem. Roli baleríny velmi přesvědčivě ztvárnila Natalie Portmanová.

přehrát video

Video zóna
Halina Pawlovská doporučuje na DVD

Halina Pawlovská doporučuje na DVDHrdinka snímku Jíst, meditovat, milovat je moderní žena, která se skrze poznávání a obdivování krás světa pokouší znovu najít a probudit své pravé já. Poté, co jí životní jistoty a priority zcela rozvrátí rozvod, si vezme v zaměstnání roční dovolenou a naprosto v rozporu se svými zásadami se rozhodne riskovat vše pro to, aby změnila svůj život.
Snímek je natočen na motivy skutečného příběhu a dokazuje, že existuje více způsobů, jak si užívat a poznat svět.

přehrát video

TV tip
Agent z Panamy na televizní obrazovce

Agent z Panamy na televizní obrazovceDnešní televizní tip, film Agent z Panamy (vysílání v úterý 15.2. na ČT1 ve 22:50hod), je detektivní příběh natočený podle rekordně prodávané novely Johna Le Carrého. Oscarem oceněný Geoffrey Rush v něm hraje bývalého policistu, který nyní působí jako krejčí pro bohaté a známé v Panamě. Do děje záhy zasáhne uhlazený a bezohledný britský tajný agent v podání Pierce Brosnana, jenž naláká Harryho, aby poslouchal hovory mocných a významných politiků, pro které šije.

přehrát video

Festival
Festival španělských filmů LA PELÍCULA

Festival španělských filmů LA PELÍCULABrněnské kino Art a pražské kino Světozor obsadí ve druhé polovině února Festival španělských filmů „La Película“. A v bohatém programu je z čeho vybírat. Diváckým hitem mnoha přehlídek je snímek Já taky. Jeho hlavním hrdinou je 34letý Daniel postižený Downovým syndromem. Navzdory tomu se mu povede vystudovat a najít si práci. On chce ale ještě víc: Lásku.
Osobitý debut Caracremada je zase poutavou reflexí katalánského boje proti Frankovu režimu. Zároveň je však tento snímek i neobvyklým experimentem. Zdánlivě dobrodružný politický film je totiž vyprávěn s téměř naprostou absencí dialogů.
Kolekci dvou desítek filmů zpestří i několik hororů, které se u španělsky mluvícího publika těší vysoké oblibě. Jeden z nich je označován dokonce za nejlepší španělský horor posledních let. Snímek Pohřbený vypráví příběh muže uvězněného pod zemí a je natočen velmi sugestivním a napínavým způsobem. Tak na něj nezapomeňte, až si budete z filmů vybírat.

přehrát video

Quiz show

Soutěžte s námi prostřednictvím internetu o atraktivní právě vydávané filmy na DVD a Blu-ray discích

Diskuse diváků
  • 21. 2. 2011 20:03

    Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

  • Kateřina janečková 21. 2. 2011 10:20

    3d

    fimfárum mám doma!

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady