BRAVO! Barbara Maria Willi

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 13  
Sdílet
| Poslat odkaz

Profil českého interpreta klasické hudby (2011). Režie P. Vejslík

Barbara Maria Willi studovala hru na cembalo ve Freiburgu a Štrasburku. Pod vedením Nikolause Harnoncourta dále provozovací praxi staré hudby, cembalo a kladívkový klavír na Mozarteu v Salcburku. V roce 1995 získala cenu „Prix d’encouragement – special mention“ v mezinárodní cembalové soutěži v Bruggách, dnes je docentkou na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Spolupracuje rovněž s festivalem Concentus Moraviae, kde se v roce 2002 stala dramaturgyní VII. ročníku tohoto mezinárodního hudebního festivalu 13 měst. Založila také nový cyklus koncertů staré hudby v Brně pod názvem Barbara Maria Willi uvádí…

Jako cembalistka spolupracovala s umělci, jakými jsou Magdalena Kožená, Martina Janková, Erich Hoeprich, Erich Hoebarth, Sergio Azzolini, Christian Leiterer aj. Barbara Maria Willi koncertuje na mnoha významných mezinárodních pódiích, založila Visegrad Baroque Orchestra a barokní soubor Capella Apollinis. Její nahrávky („Intrada di Polcinelli“, „Salve mater“) získaly četná ocenění (cena německé hudební kritiky, choc du monde de musique, CD měsíce časospisů Harmonie a Klassik heute).

Pro BRAVO! si připravila hudbu německého, italského a francouzského baroka, kterou reprezentují autoři: Jean Philippe Rameau, Johann Sebastian Bach, François Couperin, Giovanni Picchi. Jejím hostem byl také hobojista Vilém Veverka.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Baby 6. 4. 2012 12:13

  Milan PaÄľa

  je slovák, pokiaľ viem...

 • ÄŚeská televize 6. 4. 2012 10:30

  Milan PaÄľa

  Cyklus profilů nejlepších ! ČESKÝCH ! interpretů mladé generace.

 • Lucas Perny 1. 4. 2012 13:14

  Opäť raz prekvapenie

  ÄŽakujem. VeÄľmi inšpiratĂ­vne, najmä avant-gardnĂ© kompozĂ­cie marimba + drum set.…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 30 minut – Rok výroby: 2011 – HD
Žánr: Hudba
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.