Klus pro Kuře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 16  
Sdílet
| Poslat odkaz

Koncert Tomáše Kluse a jeho hostů ze Slezského divadla v Opavě, který tentokrát pomáhá především dětem. Dále účinkují: A. Langerová, Anna K., E. Farna, Mňága a Žďorp, Republic Of Two, J. Homola a další. Připravili: J. Vrlík, K. Kajfozs a J. Procházka

Dříve než sbírková akce Pomozte dětem vyvrcholí hlavním chodem (velká zábavná show Letem světem s Kuřetem od 20 hodin), nabídneme divákům vydatný předkrm, hodinový benefiční koncert Klus pro Kuře, který pro Velikonoční pondělí na Jedničce připravuje ostravské televizní studio. Jeho hlavní ingrediencí bude herec a písničkář Tomáš Klus, který se po nedávném moderování Cen Anděl 2010 opět představí v roli neotřelého průvodce.

Tomášova poloha bude ale tentokrát bližší té, v jaké ho znají návštěvníci jeho koncertů, tedy spontánní, založená na improvizaci a momentu překvapení.
Koncert se uskuteční na nově zrekonstruovaném jevišti Slezského divadla v Opavě, a třebaže název Klus pro Kuře může evokovat představu „one man show”, o nic takového rozhodně nepůjde, neboť Tomáš nebude zdaleka jediným účinkujícím.

Nepůjde vlastně ani o koncert v pravém slova smyslu, jelikož hudební vystoupení budou prokládat Klusova improvizovaná povídání s hosty. Klus pro Kuře bude zkrátka taková talk show a koncert v jednom, neboli Tomášova Klus show.
Tomáš si do ní pozval ty, kteří jsou mu muzikantsky a především lidsky blízcí: zpěvačky a kamarádky Anetu Langerovou, Annu K. a Ewu Farnou (mimochodem každá z nich se pyšní titulem Zpěvačka roku), kapelu Mňága a Žďorp, jejíž frontman Petr Fiala je jedním z Tomášových uměleckých vzorů, čerstvé držitele Ceny Anděl za Objev roku 2010 – kapelu Republic Of Two, nebo kytaristu kapely Wohnout Honzu Homolu, jenž nedávno překvapil sólovou písničkářskou deskou. Všichni dohromady se pod taktovkou hlavního protagonisty budou snažit diváky především pobavit, ale taky je přimět k tomu, aby přispěli na pomoc znevýhodněným dětem.

Foto: Petr Kolman

Přehrát video

Více na portálu ČT24

 • Pomozte dětem s Kuřetem a Českou televizí

  22. 4. 2011

  Praha - Sbírku Pomozte dětem společně organizuje již 13 let Česká televize a Nadace rozvoje občanské společnosti. Už v sobotu uvede ČT1 ve 20:00 speciální soutěžní Vysokou hru pro Kuře. V pondělí vysílá ČT1 a ČT2 přímým přenosem Studia Pomozte dětem, poprvé na ČT1 v 9:40. Koncert a talk show v jednom Klus pro Kuře nabídne jednička v 17:40. Celodenní program završí zábavná show Letem světem s Kuřetem na ČT1 od 20:00. Další informace najdete na internetových stránkách projektu.

Diskuse diváků
 • Pavlína 28. 1. 2012 17:23

  Úžasné! Skvělý moderátor, výborný výběr hostů(smekám před Evou Farnou a před Anetou Langerovou - neznám zpěvačku s …

 • Milan 12. 7. 2011 00:50

  sdílejte video a pomožte dětem

  Dobrý den prosím vás o sdílení videa na vašich stránkách jak facebooku tak všude možně jelikož…

 • Jolana Sivá 18. 6. 2011 16:14

  Klus pro kuře

  Pořad jsem měla možnost vidět až dnes ze záznamu. Smekám před Klusovým přirozeným a vtipným projevem a těším…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 53 minut – Rok výroby: 2011 – P
Žánr: Zábava
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Oficiální stránky projektu
Stránky projektu Pomozte dětem