Pořad zahraniční redakce o dění ve světě. Klade důraz na původní tvorbu vlastních zpravodajů a bohaté agenturní zpravodajství, využívá nejmodernější postupy, televizní žánry i technologie

Obsah dílu

Přehrát vše

20 let od začátku války v Bosně (foto © ISIFA) 20 let od začátku války v Bosně

Před dvaceti lety se v Bosně a Hercegovině začali probouzet démoni násilí. Po referendu, ve kterém se drtivá většina obyvatel vyslovila pro nezávislost na rozpadající se Jugoslávii, vypukla v zemi občanská válka, jakou Evropa nepamatovala od roku 1945. Malá země, obývaná katolickými Chorvaty, pravoslavnými Srby a islám vyznávajícími Bosňáky, se propadla do ničivého kruhu násilí, ze kterého se vzpamatovává dodnes.

DSK znovu na scéně (foto © ISIFA) DSK znovu na scéně

U amerického soudu už je loňská aféra bývalého šéfa Mezinárodního měnového fondu Dominiqua Strausse-Kahna. Podle obžaloby napadl pokojskou a přinutil ji k orálnímu sexu. Aféra připravila finančníka o šanci stát se příštím francouzským prezidentem. Jeho právníci mluví o spiknutí. Dominique Strauss-Kahn jim ale moc nepomáhá, v rodné Francii čelí obvinění, že v letech 2010 a 2011 využíval síť prostitutek a napomáhal tak kuplířství. Je to definitivní konec kdysi zářné kariéry muže přezdívaného DSK?

Nebezpečné hovězí? (foto © ISIFA) Nebezpečné hovězí?

Dát si denně steak z červeného masa pravděpodobně zvyšuje riziko rakoviny, infarktu a předčasné smrti. Nová velká studie amerických vědců varuje před jeho větší konzumací. Dá se jí věřit? Je to skutečně soumrak oblíbené části českého jídelníčku?

Anketa

Může být podle vás hovězí nebo vepřové zdraví nebezpečné?

61 % 75 hl. Ano 39 % 48 hl. Ne Celkem 123 hlasy
Stopáž52 minut
Rok výroby 2012
 P
ŽánrMagazín