Nesmrtelní

Hodnocení seriálu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 10  
Sdílet
| Poslat odkaz

Inspirace v minulosti – příběhy ze současnosti

Filmový projekt Nesmrtelní je cyklem deseti snímků ze současnosti, které rozehrávají dramatické příběhy inspirované literárními klasiky. Okamžiky plné lásky, nenávisti, žárlivosti i dalších lidských citů získávají v podání plejády vynikajících herců nový rozměr, a přesto znovu dokazují to, že i dnes zůstávají ve společnosti hodnoty s nadčasovou platností. Novodobý donchuán v podání Maroše Kramára, schizofrenický lékař Miroslav Noga, cynický podnikatel Milan Kňažko nebo vášnivý gambler Jiří Langmajer. I to jsou hrdinové Nesmrtelných

Hon na legendu

Klikněte pro větší obrázekLeo Leonard je žijící legenda. Slavný herec, obdivovaný muž a sen mnohých žen. Udržet se na vrcholu však není jednoduché. Každý den se na jeho místo tlačí noví a noví adepti toužící po jeho úspěchu a slávě. Maroš Kramár v roli muže, který si svoje místo na výslní musí bránit stále silnějšími a zákeřnějšími zbraněmi. Film na motivy Moliérovy divadelní hry Don Juan.

Náramek

Klikněte pro větší obrázekAlex, bývalý hazardní hráč s pochybnou minulostí, žije svůj nový uspořádaný život po boku mladé a krásné manželky. Velkorysost a tolerance však odchází ve chvíli, kdy se jeho žena stane obětí nedorozumění a intrik. Othelovská žárlivost je spouštěčem Alexova návratu do starých a vyšlapaných kolejí. Film na motivy divadelní hry Maškaráda M. J. Lermontova.

Květy a Lucie

Klikněte pro větší obrázekLucia žije ve vztahu se starším, bohatým a ženatým mužem. Má od něho všechno, co potřebuje: luxusní byt, peníze i jeho pozornost. Všechno, kromě veřejného přiznání jejich vztahu. Lucii tento způsob života vyhovuje do chvíle, než se seznámí s mladíkem, který je šoférem jejího vlivného milence. Film na motivy románu Alexandra Dumase ml. Dáma s kaméliemi.

Fejs

Klikněte pro větší obrázekFejs je horkokrevný mladík, který pod maskou obávaného bitkaře skrývá citlivou a poetickou duši. Už delší dobu je tajně zamilovaný do krásné Roxany – své sestřenice, což mu brání projevit vlastní city. Když mezi ně vstoupí naivní Kristián, právě on se pro Fejse stáva cestou k jeho zakázané lásce. Film na motivy divadelní hry Edmonda Rostanda Cyrano z Bergeracu.

Miluje nemiluje

Klikněte pro větší obrázekElena, Mariana a malá Margaréta jsou sestry. Po smrti otce se musí vystěhovat z domu ve městě a přenechat jej nevlastnímu bratovi a jeho nepříjemné manželce. Každá ze sester se s novou realitou vypořádává po svém. Elena se snaží přistupovat k životu pragmaticky a s rozumem, zatímco Mariana se řídí víc emocemi a srdcem. Každá z nich však miluje a touží být milována… Film na motivy románu Jane Austenové Rozum a cit.

Ema B.

Klikněte pro větší obrázekEma Bóryová právě přišla o svoje nenarozené dítě a manželova přehnaná starostlivost jí vůbec nedělá dobře. Městečko, kam se přestěhovali do nového domu, absence dobrých přátel, pocit zbytečnosti a chladnoucí vztah k manželovi Emu jen utvrzují ve snaze uniknout. Začíná se hledat nejen ve vztazích k jiným mužům, ale i v podivných finančních investicích. Film na motivy románu Gustava Flauberta Paní Bovaryová.

Dlouhá cesta domů

Klikněte pro větší obrázekAdam Krt je nezaměstnaný smolař, který se nechává živit svou ženou Evou. Když se mu naskytne výhodná možnost na koupi staršího auta od souseda Laca, neváhá. Dobrou investici se Adam rozhodne dobře zapít. Všechno jde podle plánu až do okamžiku, než auto před hospodou někdo ukradne. Adama tak čeká dlouhá cesta domů, než se osmělí vyjít s pravdou ven. Film na motivy povídky Martina Kukučína Rysavá jalovica.

Kontrola

Klikněte pro větší obrázekDo vesnice Dolný Chrapov sa zatoulá hochštapler, podvodník a zloděj Viktor Kollár. Starosta vesnice ho na základě telefonátu z ministerstva pokladá za kontrolora, který sem inkognito přišel zkontrolovat stav čerpání eurofondů. Starosta a jeho posluhovači se tak snaží doposud bezúhonně fungující systém očistit v očích „kontrolora“ drobnými úplatky. Film na motivy divadelní hry N. V. Gogola Revizor.

Projekt Alfa

Klikněte pro větší obrázekRenomovaný lékař vede roky při lékařské praxi také tajný výzkum. Hledá lék na smrtelnou diagnózu 18–86. Práci je ochotný obětovat všechno a pod vlivem svého výzkumu se postupně začíná ocitat ve víru zvláštních pocitů a halucinací. V jeho podvědomí se probouzí nová tvář. Film na motivy díla R. L. Stevensona Podivuhodný případ Dr. Jekylla a pana Hydea.

Ďábel

Klikněte pro větší obrázekAdam se po smrti otce rozhodne dotáhnout jeho vysněný projekt a vrací se do zděděného rodného domu. Návrat je vzpomínkou na dětství, premýšlením o vztahu otce a matky, ale i pokušením v podobě setkání se starým rodinným přítelem Wágnerem. Ten mu dohodí milenku, krásnu a živočíšnu Hanu. I když se Adam brzy ožení s jinou ženou, Hana sa stáva jeho celoživotní posedlostí. Film na motivy novely L. N. Tolstého Ďábel.

Diskuse diváků
 • Martina 26. 12. 2013 18:13

  Nesmrtelni

  Moc hezke! Skoda ze se nenatocilo vic dilu. Jisteze nektere dily byly slabsi, …

 • Úterý 26. 11. 2013 13:15

  Pro mě je to mnohem lepší

  než původní Jekyll a Hyde. Scénář, herci, kamera, triky, hudba. Zatracená Slovačiska :-) umí.…

 • Plocek Teplice 26. 11. 2013 01:35

  Nesmrtelní

  Další kousek z mistrovské serie Slovenské TV. Nestálo by za pravidelný "výlov" v jejich pr…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Originální název: Nesmrtelní / Nesmrtel'ní – Stopáž: 86 minut – Rok výroby: 2010 – ST
Žánr: Seriál
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.