Brad Pitt, Julia Ormondová a Anthony Hopkins v hlavních rolích amerického filmu (1994). Dále hrají: A. Quinn, H. Thomas, K. Lombardová a další. Režie Edward Zwick.

Herecké hvězdy Brad Pitt, Anthony Hopkins, Julia Ormondová a Aidan Quinn se představí v hlavních rolích romatické rodinné ságy o lásce a nenávisti. Roku 1913 se bývalý plukovník William Ludlow v dopise od manželky dozví, že nejmladší z jeho tří synů, Samuel si přiveze domů ze studií na Harvardu svoji snoubenku. Příjezd půvabné, inteligentní a bezprostřední Susannah Finncannonové na ranč v Montaně pak zapůsobí jako načasovaná bomba. Oči na ní může nechat snoubenec Samuel, bratři Alfred a Tristan, ale i jejich otec. Od této chvíle všichni bojují o její srdce. Situaci načas řeší první světová válka, v níž zemře Samuel. Na ranč k velké lásce a otci se vracejí jen starší, zodpovědný Alfred a nejmladší, nezkrotný Tristan. Právě s Tristanem se rozhodne mladá žena natrvalo spojit svůj osud. Její volba vnáší do rodinných vztahů nepřekonatelné trhliny…

Film, který vedle samotného příběhu zaujme vizuální krásou divoké přírody a hereckými výkony, natočil režisér Edward Zwick (tvůrce seriálů Rodina, Papírové panenky). Je jako režisér podepsán rovněž pod celovečerními snímky Ohledně minulé noci, Glory. Diváckým magnetem v roli dlouhovlasého, divokého a nepřizpůsobivého Tristana Ludlowa zůstává Brad Pitt (nar. 18. 12. 1963). Hereckou hvězdu 90. let a miláčka slabšího pohlaví z něj udělala role Louise ve filmu Interwiev s upírem. Další postavy ztvárnil ve snímcích Pravdivá romance, Dvanáct opic.

Napište nám