Všichni ji milovali, ale svou lásku mohla dát jen jedinému. Brad Pitt, Julia Ormondová a Anthony Hopkins v hlavních rolích amerického filmu.
Dále hrají: A. Quinn, H. Thomas, K. Lombardová a další. Režie Edward Zwick.

Herecké hvězdy Brad Pitt, Anthony Hopkins, Julia Ormondová a Aidan Quinn se představí v hlavních rolích romantické rodinné ságy o lásce a nenávisti. Roku 1913 se bývalý plukovník William Ludlow v dopise od manželky dozví, že nejmladší z jeho tří synů, Samuel, si přiveze domů ze studií na Harvardu svoji snoubenku. Příjezd půvabné, inteligentní a bezprostřední Susannah Finncannonové na ranč v Montaně pak zapůsobí jako načasovaná bomba. Oči na ní může nechat snoubenec Samuel, bratři Alfred a Tristan, ale i jejich otec. Od této chvíle všichni bojují o její srdce. Situaci načas řeší první světová válka, v níž zemře Samuel. Na ranč k velké lásce a k otci se vracejí jen starší, zodpovědný Alfred a nejmladší, nezkrotný Tristan. Právě s Tristanem se rozhodne mladá žena natrvalo spojit svůj osud. Její volba vnáší do rodinných vztahů nepřekonatelné trhliny...

Film, který vedle samotného příběhu zaujme vizuální krásou divoké přírody a hereckými výkony, natočil režisér Edward Zwick. Je jako režisér podepsán rovněž pod celovečerními snímky Glory (1989), Poslední samuraj (2003) či Krvavý diamant (2006). Diváckým magnetem v roli dlouhovlasého, divokého a nepřizpůsobivého Tristana Ludlowa zůstává Brad Pitt, z něhož role Louise ve filmu Interview s upírem (1994) učinila hereckou hvězdou 90. let a miláčka žen.

Napište nám