Malá farma

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 18  
Sdílet
| Poslat odkaz

Protagonisté odpovídají

Co Vás vedlo k tomu, že jste se přihlásili do této reality show?

Klikněte pro větší obrázekHonza Macků: Nápad to byl Verunčin. Našla někde ve škole inzerát, že Česká televize hledá vhodné kandidáty, kteří se nebojí života na farmě. Když s tím přišla za mnou, hned jsme se domluvili, že to zkusíme. Oba jsme už delší dobu cítili, že potřebujeme změnu prostředí a že začíná být nejvyšší čas se trochu hnout z místa. Taky jsme chtěli zkusit bydlet spolu… Celý kolotoč kolem konkurzu jsme nejdřív brali spíš jako legraci, ani jeden z nás nepředpokládal, že budeme vybráni a že by se z našeho stěhování na Šumavu měla stát realita.

Klikněte pro větší obrázekVeronika Olivová: Od malička jsem trávila hodně času na venkově u babičky, a odjakživa miluji zvířata. Když jsem ale ve škole objevila plakát, který lákal na účast v pořadu Malá Farma, brala jsem to spíš jen jako srandu. Prostě jsem si řekla, že to zkusím a ono to náhodou vyšlo. Ke konci studia taky člověk uvažuje, co bude v životě dělat a my jsme to vlastně vyřešili tímhle způsobem. Je to určitě lepší vyhlídka do budoucna, než vědět, že budu hnít někde v kanceláři.

Na co se nejvíc těšíte a naopak z čeho máte největší obavy?

Honza Macků: Ze všeho nejvíc se těším na to, že konečně budu mít možnost se postavit na vlastní nohy a přestanu být úplně závislý na své mamce, kterou už jsem, jako věčně hladový student, ždímal dost dlouho. Taky bude fajn, že konečně budeme vnímat život kolem sebe. V Praze plyne den za dnem a člověk si ani nevšimne, že už kvetou třešně a první sníh je spíš za trest než pro radost. Kontakt s přírodou mi, jako lesníkovi tělem i duší, chyběl. No a že se zbavím panelákových sousedů, kteří by v soutěži „O nejhoršího souseda“ bodovali hodně vysoko, to je taky paráda.

Život beru tak jak je a možnost přestěhovat se na Farmu je pro mě něco jako oživlá pohádka. Práce ani ranního vstávání se nebojím. Jediné z čeho mám opravdu strach je, že se Verča nebo já můžeme snadno zranit, protože prostředí na Farmě je přece jenom trochu divočejší než to v betonové džungli a se stroji jako je traktor nebo řetězová pila může být neštěstí hned. To bych si opravdu nepřál. Taky se trochu bojím, že Verča bude těžko stíhat dokončit poslední ročník na univerzitě a já budu muset hodně bojovat, abych stihnul hrát se svojí kapelou Dymytry. Snad to všechno dobře dopadne.

Veronika Olivová: Nejvíc se těším na všechna zvířata, to je zkrátka moje! Jako malá jsem nechtěla být princezna, ale veterinářka. To se sice nepodařilo, ale láska ke zvířatům zůstala. Je mi jedno, jestli je to slepice, králík, prase nebo kráva.
A největší obavy? Těch je hodně, ale člověk na to nesmí myslet a musí být pozitivní. Jinak bychom to mohli rovnou zabalit. Já se o hospodářství nikdy sama nestarala, ale myslím, že se to dá všechno naučit a postupem času se budeme čím dál tím víc zlepšovat.

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2010 – ST  HD
Žánr: Zábava | Publicistika
Nejbližší díly ve vysílání
Související pořady