Drama střelce, který sleduje zločince a hledá způsob, jak překonat vlastní prokletí. Maďarsko-francouzsko-švýcarský film inspirovaný stejnojmennou Weberovou operou.
Hrají: G. Kemp, S. Frostová, P. Vallai, A. Kajdanovsky a další. Režie Ildikó Enyediová

Max je odstřelovač ze speciální jednotky. Žije šťastným rodiným životem až do chvíle, než omylem postřelí rukojmí. Jeho střelecká sebejistota je přitom vážně otřesena. Snad proto nakonec přijímá od neznámého muže velmi zvláštní „dar“ – sedm zázračných nábojů, které mu mají vrátit ztracenou sebedůvěru. Netuší však, že dráhu nejdůležitější kulky určuje sám dárce – Satan.

Drama osamělého muže, který sleduje zločince se odehrává v současnosti. Jeho tvůrci však nikterak neskrývají inspiraci hudbou a motivy ze stejnojmenné Weberovy opery. V příběhu spojujícím mýtus s prvky fantazie, magičnosti, černého humoru a napětí, ji naopak velmi často přiznávají a využívají. Režisérkou filmu je maďarská scenáristka a režisérka Ildikó Enyediová (Mé dvacáté století, Šimon kouzelník). Ta využila možností mezinárodní koprodukce a natočila scénář v anglickém znění. Pod jejím režijním vedením hlavní postavy ztvárnili herci Gary Kemp (Papírové manželství , Osobní strážce), Sadie Frostová (Poslední střih, Ideální manžel), Aleksandr Kajdanovsky (Anna Kareninová, Stalker).

Hrají: G. Kemp, S. Frostová, P. Vallai, A. Kajdanovsky a další. Režie Ildikó Enyediová

Napište nám