Károly Eperjes jako vášnivý fotbalový fanoušek, který se ocitá o čtyřicet let zpátky, předvídá průběh mezistátního zápasu a způsobí pořádný zmatek. Maďarská komedie.
Dále hrají: K. Szalayová, T. Cseh, L. Gálffi, T. Végvári, T. Fodor, A. Lőte, A. Kern. Scénář a režie Péter Tímár

Vášnivý fotbalový fanoušek Tutti se díky neobyčejné náhodě dostává do roku 1953, právě ve chvíli, kdy Maďarsko hraje rozhodující fotbalový zápas s Velkou Británií. Protože přišel z budoucnosti, dokáže předpovídat nejen výsledek samotného utkání, ale i společensko-politický vývoj dalších desetiletí. Tuttiho na jeho pouti ulicemi, bary, obchody a dokonce i byty následuje žena – pro níž se stal náhlým „zjevením“ muže jejího života. Svým strhujícím fandovstvím a elánem Tutti zaujme i lhostejné, sportu neholdující občany, zároveň se stává politicky podezřelým a pronásledovaným…

Komedie vracející se do padesátých let, zaujme vystižením dobové situace a osobitým humorem, výjimečným v kontextu této kinematografie. Film natočil pozoruhodný maďarský filmový tvůrce Péter Tímár (nar. 1950), který po studiu na Vysoké škole filmového a divadelního umění zaujal již svým debutem Zdravá erotika. Později natočil příběh z prostředí maďarské pop music Kinoklip, psycho-horor Než netopýr ukončí svůj let, dále komedie Dělej, máš babu, Pusinky. Ten tentokrát oprávněně vsadil na komediální talent Karolyho Eperjése (Černý kašel, Velká generace, Cena zlata, Na turné), jenž v hlavní roli vytvořil strhující a nezapomenutelný herecký výkon. Hudbu napsal známý maďarský hudebník a herec Tamás Cseh. Snímek v roce 1999, na MFT v Budapešti získal Zvláštní cenu, Cenu za mužský herecký výkon a Cenu diváků.

Dále hrají: K. Szalayová, T. Cseh, L. Gálffi, T. Végvári, T. Fodor, A. Lőte, A. Kern. Scénář a režie Péter Tímár

Napište nám